- 25%

Avene – Spray për fëmijë (SPF 50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,600 Lekë.Current price is: 2,700 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Avene – Spray për fëmijë (SPF 50+)

Avène Sun Care SPF 50+ Spray është një krem ​​kundër diellit për fëmijë, pa aromë, dhe është projektuar gjithashtu për lëkurë alergjike ndaj aromave, lëkura me mbindjeshmëri në diell, lëkura qumështore ,lëkurat që janë gjithmonë të prirur për djegie nga dielli dhe më përgjithësisht, të gjitha lëkurat që i nënshtrohen shkëlqimit intensiv. Ky locion siguron një mbrojtje shumë të gjerë nga spektri UV, përmes një kombinimi ekskluziv të aktiveve.

Kompleksi i tij fotoprotektiv i kombinuar me një galenik të optimizuar, të qëndrueshëm dhe me kohë të efektshëm, ofron mbrojtjen më të mirë kundër UVB dhe UVA të shkurtër / të gjatë.

Pre-Tocopheryl, një pararendës i vitaminës E,anti-oksidues i fuqishëm, për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.

Shumë i pasur me ujë termik Avene, rikthen të gjitha vetitë e tij qetësuese dhe anti-irrituese.

Shumë rezistent ndaj ujit, dritës dhe falë teksturës së lëngshme mbron dhe hidraton lëkurën e ndjeshme, veçanërisht të fëmijës.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në secilën zonë të trupit, para ekspozimit në diell. Ri-aplikojeni shpesh.

Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

50+

Avène Thermal Spring Water (Avène aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water (Aqua), Glycerin, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Diisopropyl Adipate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Isononanoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Decyl Glucoside, Benzoic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydrogenated Palm Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Spray për fëmijë (SPF 50+)
 • .

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART