- 20%

Avene – Physiolift Serum

4,640 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene Physiolift Serum

Physiolift serum përshtatet me fiziologjinë e lëkurës për të reduktuar dukshëm shenjat e plakjes: humbjen e qëndrueshmërisë, rrudhat e para dhe rrudhat më të thella.

Serumi kombinon dy lloje të acideve hialuronik: ato me peshë të lartë molekulare për të ngopur lëkurën intensivisht dhe menjëherë dhe ato me peshë molekulare të ulët të cilat “stërvisin” qelizat për të prodhuar molekulën e çmuar. Ascofilline™ rimbush lëkurën me kolagjen, zbut rrudhat dhe shtrëngon epidermën. Provitamina E ruan shkëlqimin e lëkurës përmes efektit të saj antioksidues. Formula Hydro-Lifting e këtij trajtimi, e pasur me agjentë tërheqës, ka veprim lifting dinamik të fytyrës.

 • Tekstura e lehtë, me aromë delikate dhe e pasur me ujë qetësues të burimeve termale Avène, ofron rehati hidratimi 24-orësh.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe ato të ndjeshmet
 • Efekt kundër plakjes – kundër rrudhave dhe efekt lifting

Udhëzime mbi përdorimin

Për një veprim të dukshëm dhe të qëndrueshëm, serumi përdoret në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, pas pastrimit të lëkurës.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

30ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Glycerin. Isodecyl Neopentanoate. Methyl Gluceth-20. Peg-12. Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate. Triethylhexanoin. Dimethicone. Ethylhexyl Palmitate. 1,2-Hexanediol. Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Arachidyl Alcohol. Arachidyl Glucoside. Ascophyllum Nodosum Extract. Behenyl Alcohol. Butylene Glycol. Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Cetyl Alcohol. Dimethicone Crosspolymer. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Stearate. Hexylene Glycol. Mica. Peg-100 Stearate. Phenoxyethanol. Polyacrylate-13. Polyisobutene. Polysorbate 20. Pvp. Silica. Silica Dimethyl Silylate. Sodium Hyaluronate. Sodium Hydroxide. Sorbitan Isostearate. Titanium Dioxide (Ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Acetate. Tocopheryl Glucoside. Water (Aqua)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Physiolift Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART