- 20%

Avene – Physiolift Day cream

4,320 Lekë 5,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avene – Physiolift Day Cream

Ky krem ​​zbutës dite zbut rrudhat e krijuara, hidraton dhe forcon lëkurën falë një kombinimi ekskluziv të patentuar të përbërësve aktivë kundër plakjes:

 • Ascofilline, përbërës aktiv anti-plakje, ndihmon në rivendosjen e lëkurës.
 • Mono-oligometrat e acidit hialuronik, me madhësinë e tyre specifike, stimulojnë intensivisht sintezën natyrale të acidit hialuronik për të mbushur rrudhat dhe për ta rimbushur lëkurën dukshëm.
 • Pré-Tocopheryl me efektet e tij të fuqishme antioksiduese, mbron lëkurën dhe ruan shkëlqimin e saj.

E pasur me ujë termal Avene me veti qetësuese dhe anti-irrituese, ky krem ​​me teksturë të lehtë, aromë delikate, ofron rehati, fleksibilitet dhe butësi në lëkurat e thata.

Hipoalergjik. Jo komedogjene.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në mëngjes në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Firma

Avene

Mosha

20+

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë

Avène Thermal Spring Water (Avène Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Butylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Bis-Peg-12 Dimethicone Beeswax, 1-2 Hexanediol, Ammonium Acryloyl Dimethyltaurate/VP Copolymer, Ascophyllum Nodosum Extract, Caprylyl Glycol, Cetearyl Glucoside, Dimethicone Crosspolymer, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Mica, PVP, Silica, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Titanium Dioxide (CI 77891), Tocoperyl Acetate, Tocopheryl Glucoside, Water (Aqua), Xanthan Gum

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Physiolift Day cream”

LART

×