- 30%

Avene – Mineral Lotion Sun Protection (SPF 50+)

2,100 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Avene  Mineral Lotion sun protection SPF 50+

Krem dielli me mbrojtje shumë të lartë për fytyrën dhe trupin për lëkurën tepër të ndjeshme, intolerante ndaj filtrave kimikë dhe aromave, i përshtatshëm për të rriturit dhe fëmijët me lëkurë delikate. Lë një mbulim të theksuar të bardhë* në lëkurë me qëllim, për një aplikim të sigurt dhe të dukshëm. Rekomandohet për lëkurë shumë të brishtë (fëmijë) ose lëkurë të brishtë si për shkak të intolerancave, ekzemës, trajtimeve të kancerit etj. E aplikuar në fytyrë dhe trup, kremi mbështjell lëkurën me një strukturë kremoze që e hidraton dhe e mbron atë.

Mineral Lotion për mbrojtjen nga dielli SPF 50+ është një kompleks unik i përbërësve aktivë, i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:

 • Një filtër mineral për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.
 • Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë.
 •  Uji termal i burimit Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.
 • Mbrojtja nga dielli Mineral Lotion SPF 50+ është i përshtatshëm për të gjithë familjen.
 • Lëkura e ndjeshme – Lëkura reaktive-intolerante.
 • Foto-mbrojtës, antioksidant dhe rezistent ndaj ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni rregullisht në të gjitha zonat e ekspozuara 20-30 minuta para ekspozimit në diell. Ripërdoreni cdo dy orë dhe menjëherë pas notit ose fshirjes me peshqir.

Firma

Avene

Mosha

2+

Lloji i lëkurës

Sensitive

Forma

Tubet

Sasia

100ml

SPF

50+

WATER/EAU (AQUA). ISODECYL NEOPENTANOATE. TRIETHYLHEXANOIN. C12-15 ALKYL BENZOATE. GLYCERIN. CYCLOPENTASILOXANE. POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE. ALUMINA. CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE. HEXYL LAURATE. STEARIC ACID. CYCLOHEXASILOXANE. C30-45 ALKYL METHICONE. C30-45 OLEFIN. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. IRON OXIDES (CI 77492)(CI 77491). OCTYLDODECANOL. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. SILICA DIMETHYL SILYLATE. SILK AMINO ACIDS. SODIUM CHLORIDE. SORBIC ACID. TALC. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Mineral Lotion Sun Protection (SPF 50+)”

LART