- 20%

Avene – Soothing radiance mask

2,040 Lekë

Masque Apaisant Hydratant

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene Soothing radiance mask

Kjo maskë qetësuese rehaton dhe energjizon lëkurën e ndjeshme dhe pa jetë,  me mungesë hidratimi.

Kombinimi i tij i ekstraktit natyral të frutave të kuq, një “përforcues” i qelizave të lëkurës, një formë e qëndrueshme e vitaminës E antioksiduese dhe një koktej me agjentë ushqyes dhe hidratues luftojnë kundër shenjave të lodhjes.

 • Maska zbulon bukurinë natyrale të lëkurës, hidraton dhe forcon barrierën e lëkurës.
 • Uji Termal i Burimeve Avène, qetësues dhe zbutës, plotëson këtë trajtim mbrojtës i cili lë një ndjesi butësie në fytyrë. Lëkura është e qetë dhe rrezatuese.
 • Rimbushje intensive për lëkurën e ndjeshme të lodhur.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni maskën 1 deri në 2 herë në javë. Vendosni një shtresë të trashë në fytyrë dhe qafë. Lëreni për 10 deri në 15 minuta. Nëse është e nevojshme hiqeni tepricën me një pambuk për heqjen e make-up-it ose përhapeni atë.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse

Forma

Tubet

Sasia

50ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. WATER (AQUA). CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). PALMITIC ACID. STEARIC ACID. HYDROGENATED PALM/PALM KERNEL OIL PEG-6 ESTERS. TRIETHANOLAMINE. GLYCERYL STEARATE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). PEG-100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. 1,2-HEXANEDIOL. CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PERFUME). PHENYL TRIMETHICONE. RIBES RUBRUM (CURRANT) FRUIT EXTRACT (RIBES RUBRUM FRUIT EXTRACT). RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT (RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT). SODIUM BENZOATE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TROPOLONE. VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Soothing radiance mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART