- 30%

Avene – Locion mbrojtës për fëmijë (SPF 50+)

(1 përshtypje mbi produktin)

2,450 Lekë

Krem mbrojtës ndaj diellit i formuluar specifikisht për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.

 

Përshkrimi i Produktit

Avene – Locion mbrojtës për fëmijë (SPF 50+)

Krem mbrojtës ndaj diellit i formuluar specifikisht për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.

Rezistent ndaj ujit, në mënyrë që të mbrojë në mënyrë efektive lëkurën e fëmijëve nga rrezet e diellit në çdo moment të ditës.

Për të respektuar lëkurën e ndjeshme, qumështi është i formuluar pa parfum dhe pa paraben dhe nuk lë shenja të bardha në lëkurë.

 • Hipoalergjik. Jo komedogjenik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurën e fëmijës 30 minuta para ekspozimit në diell. Riapikojeni pas çdo larjeje dhe çdo 2 orë.

Firma

Avene

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

250ml

SPF

50+

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Coco-Caprylate / Caprate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Diisopropyl Adipate. Water (Aqua). Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate.Glycerin. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Silica. Decyl Glucoside. Benzoic Acid. Butylene Glycol. Caprylic / Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Disodium Edta. Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil). Hydroxycapric Acid. Lauryl Glucoside. Oxothiazolidine. Propylene Glycol. Sodium Benzoate. Sodium Citrate. Sodium Lauryl Glucose Carboxylate. Sodium Polyacrylate. Sodium Stearoyl Glutamate. Sorbic Acid. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Locion mbrojtës për fëmijë (SPF 50+)
 • (blerës i verifikuar)

  Produkt shume cilesor per mbrojtjen nga dielli, shume efikas.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART