- 20%

Avene – Hydrance Krem hidratues për lëkura të thata (SPF 30)

(8 përshtypje mbi produktin)

2,560 Lekë

(Hydrance Optimale Riche SPF 30)

Përshkrimi i Produktit

Avene – Hydrance Krem hidratues për lëkura të thata (SPF 30)

Avène Hydrance UV Rich Hydrating Cream SPF 30 i pergjigjet nevojave të lëkurave të dehidratuara. Laboratorët Avène kanë krijuar një teknologji të re, e cila siguron një sistem më të fuqishëm të hidratimit, falë:

 •  Një norme të lartë të ujit termik Avene, me veti hidratuese dhe qetësuese.
 • Një përbërës aktiv i gjeneratës së re, Lipomucine-Meiboserin, për të hidratuar menjëherë dhe gjatë lëkurën.

Per t’ju mbrojtur nga streset e përditshme mjedisore (ndotja, të ftohtit, dielli, stresi, lodhja …), Avene Hydrance Optimale Rich Protective Hydrating Cream gjithashtu përmban:

 •  Një mbrojtje UV (SPF 30) e cila nuk I jep ngjyre kremit.
 •  Një përbërës i fuqishëm aktiv antioksidant, për të luftuar kundër plakjes së lëkurës.

Përmban një fazë ushqyese të pasuruar në Carthame Oil, për një komoditet të vërtetë te lëkures.

* shtresat e jashtme të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë. Bazë shumë e mirë për make-up.

Firma

Avene

Linja

Hydrance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

30

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Water (Aqua), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Polymethyl Methacrylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Butyrospermum Parkii Butter), Methyl Gluceth-20, Isocetyl Stearoyl Stearate, Triethylhexanoin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, C10-18 Triglycerides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Benzoic Acid, Caprylic / Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Disodium Edta, Fragrance (Perfume), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Phytosterols, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.3
  vlerësime
 • 5 Yje
  30%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
8 përshtypje për Avene – Hydrance Krem hidratues për lëkura të thata (SPF 30)
 • Egla G. (blerës i verifikuar)

  ✨✨✨

 • Megi S.

  Nje nga hidratuesit me te mire, per lekure te thate.

 • Xhesika Y. (blerës i verifikuar)

 • zhani m.

  Hidratues i mire. Jep efekt te menjehershem ne zbutjen e rrudhave ne lekure te thate duke i shtrire ato.

 • .

  I preferuari im ne perditshmeri per hidratim lekura e thate

 • Blerta A. (blerës i verifikuar)

  Shume i mire

 • Iljada B.

  Mjaftueshem i mire ?

 • Kristiana D.

  Nje hidratues mjafti i mire per lekurat e thata , perhapet lehte dhe ka nje arome te kendshme

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART