- 20%

Avene – Hydrance Emulsion hidratues për lëkura normale-mikse (SPF 30)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,560 Lekë

(Hydrance UV Light Hydrating Emulsion SPF 30)

Përshkrimi i Produktit

Avene – Hydrance Emulsion hidratues për lëkura normale-mikse (SPF 30)

Hidraton lëkuren tuaj duke e mbrojtur njëkohësisht nga rrezet UVA-UVB, radikalet e lira dhe ndotja. Tekstura e lehtë e lë lëkurën mat, të butë, që shkëlqen gjatë gjithë ditës.

Një mbrotje ditore, Hydrance UV-Light Hydrating Emulsion:

 • Ofron hidratim intensiv, deri në 24orë, falë kompleksit të patentuar Cohederm
 • Zbut dhe qetëson lëkurën falë Ujit Termal Avene, i cili ka veti kundër irritimeve
 • Përmban Pre-Tocopheryl dhe Sunsitive Protection® që mbrojnë në mënyrë efektive kundër sulmeve të jashtme (UVA-UVB, radikalet e lira dhe ndotja).

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë. Bazë shumë e mirë për make-up.

Firma

Avene

Linja

Hydrance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, Normale, Mikse

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

30

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Dicaprylyl Carbonate. Diisopropyl Adipate. Glycerin. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Water (Aqua). Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone.Aluminum Starch Octenylsuccinate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Methyl Gluceth-20. Polymethyl Methacrylate. Isocetyl Stearoyl Stearate. Triethylhexanoin. Hydrogenated Starch Hydrolysate. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Potassium Cetyl Phosphate. Benzoic Acid. Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Decyl Glucoside. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Phytosterols. Polyacrylate-13. Polyisobutene. Polysorbate 20. Propylene Glycol. Sorbitan Isostearate. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum.

It is recommended to the consumer to check systematically the composition of the product before its purchase.

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  133%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Avene – Hydrance Emulsion hidratues për lëkura normale-mikse (SPF 30)
 • Jona D. (blerës i verifikuar)

  Hidratues dhe ofron mbrojtje te mire kunder diellit. Qendron shume mire poshte make up-it

 • Jona D. (blerës i verifikuar)

  Hidratues dhe perthithet menjehere nga lekura. Megjithate do te doja mos te kishte arome kaq te forte.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART