- 20%

Avene – Hyaluron Activ B3 Triple Correction Eye Cream

3,680 Lekë

Kremi për sytë Avène Hyaluron Activ B3 Triple Correction zbut dhe minimizon rrudhat, qeskat e syve dhe rrathët e zinj.

Përshkrimi i Produktit

Avène Hyaluron Activ B3 Triple Correction Eye Cream 

Një përkujdesje me shumë funksione për zonën e syve që lufton shenjat e plakjes duke reduktuar rrathët e zinj dhe qeskat e syve në të njëjtën kohë. Ka një teksturë freskuese xhel-krem dhe një formulë pa aromë që përmban 93% përbërës me origjinë natyrale.

Thënë kështu, përbërësit e formulës janë acidi hialuronik dhe niacinamidet, të cilët punojnë së bashku për të minimizuar shfaqjen e shenjave të plakjes, ndërkohë që hidraton thellësisht këtë zonë delikate. Si fillim, një përqendrim prej 6% i Niacinamideve garanton rezultate të fuqishme hidratuese dhe kundër plakjes. Më pas, acidi hialuronik garanton gjithashtu hidratim optimal dhe lëkurë të shëndetshme. Përveç kësaj, ky krem për sytë përmban ekstrakt Hairtaki për të ofruar përfitime antioksiduese si dhe sulfat dekstran për të minimizuar rrathët e errët dhe enjtjet.

Në përgjithësi, ky krem për sytë minimizon linjat e imta dhe rrudhat dhe në të njëjtën kohë, dekongjestionon zonën e syve dhe rikthen shkëlqimin në lëkurë. Përveç kësaj, është i përshtatshëm edhe për konturin e buzëve, i cili është një avantazh i madh për të luftuar rrudhat në këtë zonë.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato më të ndjeshmet
 • Formuluar pa: parfum, parabene, alkol, përbërës me origjinë shtazore.

Përbërësit aktivë

6% Niacinamide: i njohur gjithashtu si Vitamina B3, është një multitasker i shkëlqyeshëm që jo vetëm forcon barrierën e lëkurës dhe kështu ndihmon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës, por gjithashtu inkurajon prodhimin e kolagjenit duke ofruar një efekt kundër plakjes. Prandaj, ndihmon në zbutjen e linjave dhe rrudhave.

Acidi hialuronik: me peshë molekulare të ulët dhe të lartë, hidraton dhe mbush lëkurën. Si rezultat, minimizon shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

Dextran sulfate: stimulon mikroqarkullimin në zonën e syve dhe redukton qeskat nën sy dhe rrathët e errët.

Ekstrakti Haritaki: ka përfitime antioksiduese dhe si pasojë lufton dëmtimin oksidativ nga radikalet e lira, duke ndihmuar në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në zonën e syve në mëngjes dhe në mbrëmje.

Firma

Avene

Mosha

25+

Forma

Tubet

Sasia

15ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. NIACINAMIDE. DICAPRYLYL ETHER. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). MYRISTYL ALCOHOL. SODIUM DEXTRAN SULFATE. SODIUM HYALURONATE. TERMINALIA CHEBULA FRUIT EXTRACT. ADENOSINE. CETEARYL OLIVATE.CITRIC ACID. CITRUS LIMON (LEMON) PEEL POWDER (CITRUS LIMON PEEL POWDER). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). MYRISTYL GLUCOSIDE.SCLEROTIUM GUM. SODIUM BENZOATE. SORBITAN OLIVATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Hyaluron Activ B3 Triple Correction Eye Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART