- 20%

Avène – Hyaluron Activ B3 Serum

4,880 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avène Hyaluron Activ B3 Concentrated Plumping Serum

Një serum i përqendruar dhe me efekt mbushës formuluar me Acid Hyaluronik të pastër dhe 6% Niacinamide për të zbutur menjëherë lëkurën duke zvogëluar pamjen e linjave dhe rrudhave të dukshme. Efekti tërheqës është i menjëhershëm, lëkura forcohet, rigjenerohet.

Përfitimet nga serumi Hyaluron Activ B3 Concentrated Plumping:

 • Efekt zbutës: Forcon dhe zbut lëkurën në mënyrë të dukshme
 • Efekt forcues: Barriera e lëkurës forcohet, ndërsa hidraton lëkurën
 • Rinues: Ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës duke ndriçuar tonin e lëkurës
 • Tekstura: Serum i lehtë
 • Ndihmon në rritjen e përthithjes së produkteve të kujdesit për lëkurën

Përbërësit kryesorë:

 • Acidi Hialuronik: Një përzierje e fuqishme e acideve hialuronik me peshë molekulare të lartë dhe të ulët që mbush dhe hidraton sipërfaqen e lëkurës, ndërsa shton hidratimin e thellë brenda lëkurës për të qenë intensiv për rezultate afatgjata.
 • Niacinamidet: Vitamina B3, ndihmon në përmirësimin e funksionit të barrierës së lëkurës dhe ndriçon tonin e lëkurës.
 • Uji termal Avène: Zbut dhe qetëson lëkurën.

Për të gjitha llojet e lëkurës, edhe të ndjeshme.

94% e përbërësve janë me origjinë natyrale. Nuk ka përbërës me origjinë shtazore.

Pa aromë, pa sapun, pa paraben, teksturë pa vaj, pa alkool, pa vaj mineral, pa silikon, pa agjentë etoksiluar, pa alumin, pa talk, pa sulfate.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni serumin në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Shpërndani 1 deri në 2 pika dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrën e pastruar, konturin e syve, qafën dhe dekoltenë, vetëm ose para produkteve të kujdesit tuaj për lëkurën.

Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). NIACINAMIDE. GLYCERIN.PENTYLENE GLYCOL. SODIUM HYALURONATE. ADENOSINE. CITRIC ACID. SODIUM BENZOATE.

Fragrance-free, soap-free, paraben-free, oil-free texture, alcohol-free, mineral-oil free, silicone-free, ethoxylated agents-free, aluminum-free, talc-free, sulfate-free

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avène – Hyaluron Activ B3 Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART