- 20%

Avene – Hyaluron Activ B3 Multi-intensive Night Cream

4,560 Lekë

Krem nate me shumë intensitet Avène Hyaluron Activ B3 ndihmon në riparimin dhe rigjenerimin e lëkurës për të luftuar rrudhat dhe për të riforcuar lëkurën.

Përshkrimi i Produktit

Avene Hyaluron Activ B3 Multi-intensive Night Cream

Një hidratues i formuluar posaçërisht për natën që lufton shenjat e plakjes.

Ka një teksturë jo të yndyrshme dhe jo komedogjene të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës që e mbështjell lëkurën me rehati dhe një formulë vegane që përmban 97% përbërës me origjinë natyrale. Thënë kështu, përbërësi  kryesor i formulës është Retinaldehidi, një përbërës i njohur për përfitimet e tij kundër plakjes. Përveç kësaj, formula përmban edhe acidin hialuronik dhe niacinamidet, të cilat janë përbërësit kryesorë të kësaj gamë. Dhe së fundi, përmban ekstrakt Haritaki. Së bashku, këta përbërës punojnë në mënyrë sinergjike për të luftuar plakjen e lëkurës.

Si rezultat, ndihmon në riparimin dhe ri-forcimin e lëkurës dhe gjithashtu zbutjen e rrudhave. Me pak fjalë, në vetëm dy javë ky krem nate riparon dhe përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës për një çehre më të lëmuar dhe më të re.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.
 • Përfitimet kryesore: ndihmon në riparimin dhe rigjenerimin e lëkurës, stimulon rinovimin e lëkurës, e mbush lëkurën, përmirëson qëndrueshmërinë e saj, minimizon shfaqjen e rrudhave në vetëm 15 ditë, e lë lëkurën komode me një fund jo të yndyrshëm, ka një formulë vegane dhe natyrale.
 • Formuluar pa: parabene, alkool, përbërës me origjinë shtazore.

Përbërësit aktivë

Retinaldehidi: është një derivat i fuqishëm retinoid që nxit rinovimin e lëkurës dhe nxit prodhimin e kolagjenit. Si rezultat, ndihmon në zbutjen e rrudhave, përmirësimin e qëndrueshmërisë si dhe përmirësimin e strukturës së lëkurës.

2% Niacinamide: i njohur gjithashtu si Vitamina B3, është një multitasker i shkëlqyeshëm që jo vetëm forcon barrierën e lëkurës dhe kështu ndihmon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës, por gjithashtu inkurajon prodhimin e kolagjenit duke ofruar një efekt kundër plakjes. Prandaj, ndihmon në zbutjen e linjave dhe rrudhave. Përveç kësaj, ai gjithashtu ndihmon në minimizimin e njollave të errëta.

Acidi hialuronik: hidraton dhe zbut lëkurën. Si rezultat, ajo minimizon shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës;

Ekstrakti i Haritaki: ka përfitime antioksiduese dhe për rrjedhojë lufton dëmtimin oksidativ nga radikalet e lira, duke ndihmuar në parandalimin e plakjes së lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni dy pompa me krem nate në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër dhe të thatë në mbrëmje.

Firma

Avene

Mosha

25+

Forma

Vazo

Sasia

40ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. SQUALANE. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. CETEARYL ALCOHOL. BEHENYL ALCOHOL. NIACINAMIDE. C20-22 ALKYL PHOSPHATE. C20-22 ALCOHOLS. RETINAL. SODIUM HYALURONATE. TERMINALIA CHEBULA FRUIT EXTRACT. ADENOSINE. ACACIA SENEGAL GUM. CETEARYL GLUCOSIDE. FRAGRANCE (PARFUM). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). RED 33 (CI 17200). SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Hyaluron Activ B3 Multi-intensive Night Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART