- 20%

Avene – Hyaluron Activ B3 Cell Renewal Cream

4,240 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avene Hyaluron Activ B3 Cell Renewal Cream

Kremi për rinovimin e qelizave Avène Hyaluron Activ B3 është një kujdes kundër plakjes, rigjenerues kundër rrudhave që i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës, përfshirë edhe ato të ndjeshme.

Formula e tij shoqëron 2 përbërës aktivë:

 • Niacinamide (6%) e quajtur edhe vitamina B3, stimulon qelizat dhe zgjat jetëgjatësinë e tyre: lëkura rigjenerohet në mënyrë të qëndrueshme.
 • Acidi hialuronik i pastër (0.2%), me peshë molekulare të lartë dhe të ulët, me origjinë natyrale, i cili hidraton, dhe zbut lëkurën.

Tekstura prej kadifeje e aromatizuar butësisht sjell rehati, hidraton, zbut dhe rigjeneron lëkurën.
Ne vetëm 15 ditë lëkura rigjenerohet, rrudhat korrigjohen, lëkura duket më e mbushur.

 • Indikohet për rrudha dhe vija të holla, humbje të qëndrueshmërisë dhe elasticitetit, çehre e zbehtë.
 • 92% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
 • Pa përbërës me origjinë shtazore.
 • Testuar dermatologjikisht në lëkurat e ndjeshme.
 • Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte, vetëm ose pas serumit.

Bazë shumë e mirë e grimit.
Shmangni kontaktin me sytë.

 

 

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Sasia

50 ml

Forma

Vazo

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Niacinamide, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (Carthamus Tinctorius Seed Oil), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Butyrospermum Parkii Butter), Glycol Palmitate, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cellulose, Glyceryl Stearate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Cetearyl Glucoside, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Sodium Benzoate, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Hyaluron Activ B3 Cell Renewal Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART