- 30%

Avene -Fluid SPF 30 për lëkura normale dhe mikse

1,960 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene -Fluid SPF 30 për lëkura normale dhe mikse

Avène Fluid SPF 30  është një përkujdesje me mbrojtje e formuluar specifikisht për lëkurat e ndjeshme normale dhe mikse.

Ky fluid me mbrojtje shumë të lartë përmban kompleks ekskluziv  Sunsitive Protection:

 • Spektër i gjerë mbrojtjeje ndaj rrezeve UVB-UVA
 • Kompleks antioksidant unik, mbrojtje qelizore globale.
 • Ujë termal Avene, zbutës dhe kundër irritimeve.

Tekstura e lehtë i ofron lekurës një efekt matifikues dhe jo me shkëlqim. Nuk lë në lëkurë efekt ngjitës ose të yndyrshëm. Që nga aplikimi, përthithet menjëherë nga lëkura.E thatë në prekje.

Elaboruar me qëllim minimizimin e reaksioneve alergjike. Jo komedogjene.

Udhëzime mbi përdorimim

Para ekspozimit në diell, aplikoni mesatarisht 6 pompa në fytyrë dhe qafën e një të rrituri. Aplikojeni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit,ose djersitjes.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50 ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Water (Aqua), Diisopropyl Adipate, Isodecyl Neopentanoate, Silica, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, 1-2-Hexanediol, C10-18 Triglycerides, VP/Eicosene Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzoic Acid, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Glyceryl Stearate, Oxothiazolidine, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene -Fluid SPF 30 për lëkura normale dhe mikse”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART