- 20%

Avene – YstheAL Emulsion për rrudhat e para

3,600 Lekë

(YstheAL Emulsion Antirides)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Fytyrë – Rrudhat e para , humbje e shkëlqimit

Parandalon dhe korrigjon shenjat e fotoplakjes së lëkurës: rrudha, ulje të elasticitetit dhe të shkëlqimit.

Për moshat 25 – 45 vjeç

 • 3 përbërës dermatologjikë anti-moshë
 • 3 patenta Retinaldehyde: veprues anti-moshë i sigurt, me efikasitet anti-rrudhë të vërtetuar klinikisht, që transformohet në vitaminë A aktive sipas nevojave të lëkurës për të nxitur metabolizmin qelizor dhe përmirësuar shkëlqimin e lëkurës.
 • O.G.G – mbrojtës i rrjetit elastik të lëkurës, ai nxit veprimin e Retinaldehyde-ve për efikasitet anti rrudhë të përforcuar.
  Pretocopheryl mbrojtës qelizor transformohet në tocopherol (vitaminë E) sipas nevojave të lëkurës për të neutralizuar veprimin e radikaleve të lira dhe perte mbrojtur qelizat nga agresionet e jashtme.

Tolerancë shumë e mirë e testuar në lëkura të ndjeshme.

Forma e tij galenike fluide dhe e lehtë u përshtatet lëkurave normale dhe mikse duke u dhënë një pamje të qartë dhe mat.

Firma

Avene

Linja

YstheAL

Mosha

25+

Lloji i lëkurës

Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Avène Aqua, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, BHT, Butylparaben, C13-14 Isoparaffin, Carbomer, Disodium EDTA, Laureth-7, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Propylparaben, CI 17200, Retinal, Tocopheryl Glucoside, Triethanolamine.
Active Ingredients: Eau thermale Avène 5%, Rétinaldéhyde 0,05%, Pré-tocophéryl 0,05%, Phase nutritive 19%.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – YstheAL Emulsion për rrudhat e para”

LART