- 20%

Avene – Eksfoliant delikat me lëkurën

(1 përshtypje mbi produktin)

2,040 Lekë

(Avene Gentle Exfoliating Gel)

Përshkrimi i Produktit

Avene – Eksfoliant delikat me lëkurën

Avène The Essentials Gentle Exfoliation Gel është një eksfoliant i fytyrës dhe është i përshtatshëm për të gjitha lëkurat e ndjeshme.

Ky xhel butësisht heq papastërtitë dhe eleminon qelizat e vdekura falë mikro-rruazave të saj të kombinuara me ujin termal qetësues dhe anti-irritues Avène për një strukturë të rafinuar të lëkurës dhe të shkëlqyeshme.

Pas eksfoljimit, lëkura është e pastër, e butë dhe e gatshme për të marrë kujdeset e pasardhëse.

Jo-komedogjene dhe e zhvilluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në javë, masazhoni me delikatesë në lëkurë të lagur ose të thatë dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Firma

Avene

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Avene Thermal Spring Water (Avène Aqua), Glycerin, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Water (Aqua), Niacinamide, Coco-Glucoside, Cellulose Acetate, Ascorbyl Pamlitate, Cetriumonium Bromide, Citric Acid, Fragrance (Fragrance), Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Jojoba Esters, Lecithin, Polysorbate 60, Red 30 (CI 73360), Sodium Salicylate, Sorbitan Isostearate, Talc, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate Zinc Gluconate.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Eksfoliant delikat me lëkurën
 • Amarildo M.

  Është produkt fantastik. I ndjeshëm me lëkurën dhe ka një përbërje perfekte.
  Totalisht e rekomandoj.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART