- 20%

Avene – DermAbsolu Night balm

4,800 Lekë

Një balsam kremoz që rigjeneron dhe ushqen intensivisht lëkurën. Kur zgjoheni, tiparet duken të freskëta, lëkura është e ndritshme dhe plot vitalitet.

Përshkrimi i Produktit

Avene – DermAbsolu Night balm

Dermabsolu është një gamë kujdesi e dedikuar për lëkurën e maturuar.

Balsam qetësues nate kundër plakjes së fytyrës. Ky trajtim është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme.

Tërheq fytyrën, rigjeneron dhe ushqen intensivisht lëkurën e pjekur gjatë gjithë natës. Kur zgjoheni, tiparet duken të freskëta, lëkura është e ndritshme dhe plot vitalitet. Vepron në të gjitha shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës falë kombinimit të tij unik të përbërësve aktivë të patentuar.

 • Ridensifikim – Polifenolet e vaniljes, përforcuesit e acidit hialuronik, ndihmojnë në luftimin e lëkurës së varur dhe rikthejnë dendësinë e lëkurës.
 • RiformimSytenol, një agjent i fuqishëm ristrukturues qelizor i patentuar, forcon qelizat dhe ndihmon në ruajtjen e vëllimit të fytyrës.
 • Ushqyes – Pararendësi i Glycoléol i lipideve thelbësore të lëkurës, rikthen elasticitetin e lëkurës falë efektit të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm ushqyes, duke ringjallur sintezën natyrale të lipideve në lëkurë.
 • Rigjenerues – E pasuruar me gjalpë shea, e cila ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.

I jep lëkurës një ndjenjë të menjëhershme rehatie falë Ujit të Burimeve Termale Avène, qetësues dhe antiirritues në mënyrë natyrale.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mbrëmje në të gjithë fytyrën, qafën dhe dekoltenë, pas serumit.
Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Avene

Mosha

35+

Forma

Vazo

Sasia

40ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Caprylic / Capric Triglyceride. Coco-Caprylate / caprate. Glycerin. Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Butyrospermum Parkii Butter). Methyl Gluceth-20. Dimethicone. Behenyl Alcohol. Octyldodecanol. Cetearyl Alcohol. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Glyceryl Linoleate. Aluminum Starch Octenylsuccinate. Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Vp Copolymer. Bakuchiol. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (Simmondsia Chinensis Seed Oil). Benzoic Acid. Caprylyl Glycol. Cetearyl Glucoside. Dimethicone Crosspolymer. Disodium Edta. Fragrance (Perfume). Glyceryl Linolenate. Glyceryl Oleate. Glyceryl Palmitate. Glycine Soya (Soybean) Oil (Glycine Soja Oil). Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil). Hydrogenated Starch Hydrolysate. Propylene glycol. Sodium Hydroxide. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Vanilla Tahitensis Fruit Extract. Water (Aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – DermAbsolu Night balm”

LART