- 20%

Avene – DermAbsolu Defining Day Cream

4,800 Lekë

Një krem me një teksturë të mëndafshtë që riparon lëkurën dhe definon dukshëm konturet e fytyrës. Lëkura është rrezatuese dhe plot vitalitet.

Përshkrimi i Produktit

Avene – DermAbsolu Defining Day Cream

Një krem me një teksturë të mëndafshtë që riparon lëkurën dhe definon dukshëm konturet e fytyrës. Lëkura është rrezatuese dhe plot vitalitet.

Kremi  vepron në të gjitha shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës dhe riformon konturin e fytyrës falë një kombinimi unik të përbërësve aktivë. Bakuchiol (ose Sytenol™), një alternativë me bazë bimore për Retinol, ndihmon në ruajtjen e volumit të fytyrës. Glikoleoli, një pararendës i lipideve thelbësore të lëkurës, i jep lëkurës ushqim, elasticitet dhe rehati. Polifenolet e vaniljes, mbrojtës të acidit hialuronik, ndihmojnë në luftimin e rënies së lëkurës. DermAbsolu DAY është shumë i lehtë për t’u përdorur falë vazos së tij ultra të sigurtë pa ajër. I pasur me ujë të burimeve termale Avène, është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme.

 • Rigjeneron lëkurën e dehidratuar falë veprimit të Bakuchiol (Syténol™) dhe Polifenoleve të Vaniljes.
 • Ridefinon konturet dhe ruan volumin e fytyrës.
 • Ushqen dhe ndriçon të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

40ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Pentaeryrthrityl Tetracaprylate/Tetracaprate. Glycerin. Coco-Caprylate/Caprate. Tribehenin Peg-20 Esters. Butyrospermum Parkii /Shea) Butter (Butyrospermum Parkii Butter). Methyl Gluceth-20. Dimethicone. Glyceryl Linoleate. Bakuchiol. Behenyl Alcohol Bis-Peg-12 Dimethicone Beeswax. Polymethyl Methacrylate. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (Simmondsia Chinesis Seed Oil). Behenic Acid. Benzoic Acid Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Dimethicone Crosspolymer. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Linolenate. Glyceryl Oleate. Glyceryl Palmitate. Glyceryl Stearate. Glycine Soja (Soybean) Oil (Glycine Soja Oil). Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil). Hydrogenated Polyisobutene. Hydrogenated Starch Hydrolysate. Hydroxyethyl Acrylate/Sodium. Acryloyldimethyl Taurate Copolymer Mica Peg-7 Trimethylolpropane Coconut Ether. Propylene Glycol. Silica Sodium Hydroxide. Sodium Stearoyl Glutamate. Sorbitan Isostearate. Titanium Dioxide (Ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Vanilla Tahitensis Fruit Extract. Water (Aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – DermAbsolu Defining Day Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART