- 20%

Avene – Pastrues dhe demakiazhues për zonën rreth syve

1,880 Lekë

(Demaquillant Douceur Yeux)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene – Pastrues dhe demakiazhues për zonën rreth syve

Avène Gentle Eye Make-Up Remover është formuluar posaçërisht për të hequr në mënyrë të përsosur dhe të butë makjazhin, madje edhe atë rezistent nga uji.Tekstura e  e xhelit-ujit, veçanërisht e butë, e lëngshme dhe e lehtë, formulohet pa substancë të yndyrshme, në mënyrë që të mos lërë asnjë mbetje që mund të mjegullojë shikimin pas përdorimit.

 • Qetësues dhe anti-irritues: Krijuar për sytë e ndjeshëm, pastruesi i make-up, jashtëzakonisht i pasur me Ujë Termik Avène, është një burim qetësimi për qepallat më të brishta.
 • Pastrues makijazhi: Formuluar pa agjent pastrues agresiv, largon me kujdes make up-in.

Me pH të saj afër pH të lotëve, ajo tolerohet në mënyrë të përsosur nga lëkura dhe nuk shkakton as ndjesi shpimi gjilpërash, as acarim.

Pa parfum. Pa paraben. Pa vaj.

Produkt hipoalergjik dhe pa komedogjen.

Udhëzime mbi përdorimin

Në një pambuk vendosni një sasi të vogël të pastruesit të make-upit dhe aplikojeni me delikatesë tek qepallat dhe qerpikët.

Për një efekt maksimal qetësues, rekomandohet të përdorni me pas Ujin Termik Avène.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Shishe

Sasia

125ml

Avene Aqua, Triethanolamine, Sodium Chloride, Poloxamer 188, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenethyl Alcohol, Sorbitol, Aqua.
Active Ingredients: Eau thermale Avène 92%, Tensioactifs très doux.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Pastrues dhe demakiazhues për zonën rreth syve”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART