- 20%

Avene – D-Pigment Krem depigmentues për lekura të thata

3,680 Lekë

(D-Pigment Riche)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Fytyrë – Inovacion 
D-Pigment – përkujdesje unifikuese e njollave kafe, që bashkon tre përbërës veprues sinergjikë :

 • Metanyde, përbërës depigmentues me origjinë vegjetale (derivat i pinus sylvestre), kufizon sintezën e melaninës duke respektuar metabolizmin e qelizave.
 • Retinaldehyde, retinoid natyral(derivat i vitamines A) ,  stimulon rinovimin qelizor në epidermë dhe favorizon kështu eliminimin e melaninës në sipërfaqe.
 • Pre-Tocopherylf(pararendës i vitamines E), kontribon në efektin depigmentues duke frenuar stimulimin e melaninës falë veprimit antioksidues. Ujë Termal Avène i fal D-Pigment vetitë e tij qetë- suese dhe anti-irrituese.

Përkujdesjet D-Pigment
* Zbehin njollat kafe të lokalizuara dhe të shtrira.
* Parandalojnë shfaqjen e njollave të reja.
* Njëtrajtësojnë ngjyrën e lëkurës.

Një forme galenike ushqyese, e bute dhe e kadifenjtë që u përshtatet nevojave të lëkurave të thata deri në shumë të thata.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Linja

D-Pigment

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – D-Pigment Krem depigmentues për lekura të thata”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART