- 20%

Avene – D-Pigment Krem depigmentues për lëkura normale-mikse

3,680 Lekë

(D-Pigment Legere)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Fytyrë – Inovacion 
D-Pigment – përkujdesje unifikuese e njollave kafe, që bashkon tre përbërës veprues sinergjikë :

 • Metanyde, përbërës depigmentues me origjinë vegjetale (derivat i pinus sylvestre), kufizon sintezën e melaninës duke respektuar metabolizmin e qelizave.
 • Retinaldehyde, retinoid natyral(derivat i vitamines A) ,  stimulon rinovimin qelizor në epidermë dhe favorizon kështu eliminimin e melaninës në sipërfaqe.
 • Pre-Tocopherylf(pararendës i vitamines E), kontribon në efektin depigmentues duke frenuar stimulimin e melaninës falë veprimit antioksidues. Ujë Termal Avène i fal D-Pigment vetitë e tij qetë- suese dhe anti-irrituese.

Përkujdesjet D-Pigment
* Zbehin njollat kafe të lokalizuara dhe të shtrira.
* Parandalojnë shfaqjen e njollave të reja.
* Njëtrajtësojnë ngjyrën e lëkurës.

Një formë galenike fine, me fuqi të lartë depërtimi e pasuruar në përbërës matifikues, per t’ju përgjigjur nevojave të lëkurave normale dhe mikse.

Firma

Avene

Linja

D-Pigment

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – D-Pigment Krem depigmentues për lëkura normale-mikse”

LART