- 30%

Avene – Mineral cream SPF50+

1,960 Lekë

Krem dielli mbrojtës me përmbajtje 100% mineral i përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur

Përshkrimi i Produktit

Avene Mineral cream SPF50+

Mineral cream SPF50+ ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurat intolerante ndaj filtrave kimikë dhe aromat, si dhe  për lëkurën delikate të të rriturve dhe fëmijëve. E aplikuar në fytyrë, formula e saj e pasur dhe kremoze hidraton dhe mbron lëkurën.

Përbërësit kryesorë:

 • Një filtër mineral për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA që siguron tolerancë optimale të lëkurës.
 • Provitamina E (Pre-tocopheril), një antioksidant i fuqishëm kundër radikaleve të lira.
 • Uji i burimit termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Benefitet e përdorimit:

 • Fotombrojtje: një sistem filtrues fotostabil UVB-UVA  lufton efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.
 • 100% mineral
 • Antioksidant: Provitamina E (Pre-tokoferil) ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.
 • Pa aromë
 • Shumë rezistent ndaj ujit
 • Hidratues
 • Aplikim i sigurt: lë një shtresë të bardhë në lëkurë me qëllim për një aplikim të sigurt dhe të dukshëm.
 • I përshtatshëm për lëkurë shumë të brishtë (fëmijë) ose lëkurë të brishtë për shkak të intolerancave, ekzemës, trajtimeve të kancerit etj.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Para ekspozimit në diell, aplikoni një gisht të produktit në fytyrën dhe qafën e një të rrituri ose fëmije.
 • Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes së fytyrës.
Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Dioxyde de titane/ Titanium dioxide 18,99%. Ingrédients inactifs / Inactive ingredients. WATER/EAU (AQUA). ISODECYL NEOPENTANOATE. TRIETHYLHEXANOIN. C12-15 ALKYL BENZOATE. GLYCERIN. CYCLOPENTASILOXANE. POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE. ALUMINA. CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE. HEXYL LAURATE. C30-45 ALKYL METHICONE. STEARIC ACID. C30-45 OLEFIN. CYCLOHEXASILOXANE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. IRON OXIDES (CI 77492)(CI 77491). OCTYLDODECANOL. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. SILICA DIMETHYL SILYLATE. SILK AMINO ACIDS. SODIUM CHLORIDE. SORBIC ACID. TALC. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Mineral cream SPF50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART