Zbritje

Avene – Couvrance Compact (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

2,640 Lekë

Pudër kompakte me faktor mbrojtës (SPF 50+). Në 2 nuanca : sand dhe gold.

Përshkrimi i Produktit

Avene – Couvrance Compact (SPF 50)

Avène High Protection Compact SPF 50  është një krem ​​kompakt me mbrojtje të lartë, ideal për kujdesin ndaj bukurisë së lëkurës intolerante. Ky krem ​​kompakt është formuluar pa filtër kimik dhe është pa aromë. Zhvilluar në thelb për personat që janë intolerantë ndaj filtrave kimikë ose aromave. Kremi ofron një mbrojtje të gjatë dhe të lartë falë mbrojtjes së tij UV të SPF 50.

Produkte fotombrojtëse që sigurojnë një mbrojtje të gjerë përsa i përket spektrit UV, përmbajnë 100% ekrane minerale të qëndrueshme dhe efikase në kohë falë bashkimit ekskluziv të përbërësve të krijuar nga kërkimet Pierre Fabre:
*Pretocopheryl, pararendësi i vitamines E (anti-oksidues i fuqishëm) për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira,
*Ujë Termal Avène me veti qetësuese dhe anti- irrituese

Vjen në dy nuanca:

 • Avène 50 Couvrance Compact teinté Sable (sand)
 • Avène 50 Couvrance Compact teinté Doré (gold)

Udhëzime mbi përdorimin

Para çdo ekspozimi në diell, vendosni 1 g produkt në fytyrën e një të rrituri. Rinovojeni shpesh aplikimin.

 

Informacion Shtesë

Firma

Avene

Linja

Couvrance

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Sasia

9.5gr

Nuanca

Sand, Gold

SPF

50+

Dimethicone, Titanium Dioxide [Nano], Hydrogenated Polyisobutene, Titanium Dioxide (CI77891), Phenyl Trimethicone, Isodecyl Neopentanoate, Zinc Oxide [Nano], Squalane, Talc, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polyethylene, Iron Oxides (CI77492) (CI77491) (CI77499), Polymethyl Methacrylate, Silica, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Alumina Stearic Acid, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Beeswax (Cera Alba), BHT, Caprylic/Capric Triglycerides Microcristalline Wax (Cera Microcristallina), Phenoxyethanol, Tocopherol Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Water (Aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Avene – Couvrance Compact (SPF 50+)
 • .

  Produkt shum i mire.

 • REA K.

  My number one per fondatine.Eshte suppper.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART