- 20%

Avene – Cleanance Mask Detox

1,920 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avene Cleanance Mask Detox

Një maskë e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme me imperfeksione. Falë kombinimit ekskluziv të argjilave absorbuese të përqendruara (19%)  dhe perlitit eksfoliues, ajo pastron, matifikon dhe minimizon poret duke filluar nga 5 minutat e para të aplikimit.

Maska e lë lëkurën të qetësuar dhe me një ndjesi rehatie falë agjentëve të saj hidratues të kombinuar me ujin termal Avène, të gjitha në një formulë të biodegradueshme dhe vegane.

Një konsistencë pak e gjelbër që lejon aplikim uniform, përhapet dhe shpëlahet lehtësisht.

E përshtatshme për:

 • Gratë shtatzana
 • Adoleshente dhe të rritur.
 • Nga 12 vjeç+
 • Lëkurë e yndyrshme, me imperfeksione  dhe e ndjeshme.

Përfitimet:

 • Matifikon: thith sebumin e tepërt falë dy llojeve të argjilës
 • Purifikon: e pasur  me perlit për eksfolim delikat.
 • Qetëson: falë kombinimit të Ujit Termal Avène dhe glicerinës.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikojeni një ose dy herë në javë në të gjithë fytyrën, në lëkurë të pastër dhe të thatë. Lëreni për 5 minuta. Shpëlajeni tërësisht, duke masazhuar butësisht. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Avene

Mosha

12+

Forma

Tubet

Sasia

50ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). KAOLIN. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. GLYCERYL STEARATE. CLAY. ORYZA SATIVA (RICE) STARCH (ORYZA SATIVA STARCH). PENTYLENE GLYCOL. BEHENYL ALCOHOL. PERLITE. PALMITIC ACID. STEARIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). CAPRYLYL GLYCOL. ISOPROPYL ALCOHOL. PEG-6. SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT. XANTHAN GUM

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Cleanance Mask Detox”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART