- 20%

Avene – Cleanance Krem me ngjyrë për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)

(3 përshtypje mbi produktin)

2,400 Lekë 3,000 Lekë

Cleanance Tinted Suncare SPF 50+ është një kombinim i përshtatur specifikisht për lëkurat sensitive, të yndyrshme dhe me imperfeksione.

Përshkrimi i Produktit

Avene – Cleanance Krem me ngjyrë për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)

Cleanance Tinted Suncare SPF 50+ është një kombinim i përshtatur specifikisht për lëkurat sensitive, të yndyrshme dhe me imperfeksione.

Në zemër të kësaj formule qëndron kompleksi mbrojtës ekskluziv Sunsitive® nga laboratorët Pierre Fabre:

 • Sistem i patentuar me 4 filtra me spektër të gjerë mbrojtjeje UVB-UVA për mbrojtje të qëndrueshme dhe efektive që lejon tolerancë maksimale nga lëkura.
 • Kompleksi antioksidant unik (Pre-tocopheryl + Thialidine) për mbrojtje të qelizave nga stresi oksidativ.
 • Ujë termal Avene, i njohur për veprimin, zbutës dhe qetësues të irritimeve.

Falë efektit ‘bare skin’ lë në lëkurë një shtresë të padukshme që nuk ndjehet. E pasur me Monolaurin një përbërës aktiv sebo-rregullues është super i lehtë në lëkurë dhe e matifikon atë. Unifikon lëkurën.

Flakoni me pompë pa ajër është praktike dhe lejon që çdo shtypje të japë sasinë e duhur të produktit që duhet aplikuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni produktin foto-mbrojtës para ekspozimit në diell. Rinovoni shpesh aplikimin për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes ose notit. Shmangni ekspozimin në diell midis orës 12:00 dhe 4:00 pasdite. Përdorimi i një produkti kremi kundër diellit nuk duhet t’ju inkurajojë të qëndroni gjatë në diell.

Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection, Cleanance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Water (Aqua). Diisopropyl Adipate. Isodecyl Neopentanoate. Dicaprylyl Carbonate. Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Silica. Aluminum Starch Octenylsuccinate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Potassium Cetyl Phosphate. Mica. Decyl Glucoside. C10-18 Triglycerides. Glyceryl Laurate. Vp/Eicosene Copolymer. 1,2-Hexanediol. Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Benzoic Acid. Butylene Glycol. Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Disodium Edta. Fragrance (Perfume). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Glyceryl Stearate. Iron Oxides (Ci 77492). (Ci 77491). (Ci 77499). Oxothiazolidine. Peg-100 Stearate. Propylene Glycol. Sodium Benzoate. Titanium Dioxide (Ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum. Zinc Gluconate.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.6
  vlerësime
 • 5 Yje
  40%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  20%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Avene – Cleanance Krem me ngjyrë për lëkura të yndyrshme (SPF 50+)
 • Avatar

  Ergisa T. (blerës i verifikuar)


  Super produkt per nje lekure te njetrajtshme dhe te mbrojtur gjate veres.

 • Avatar

  Artila H.


  ?

 • Avatar

  Donatela T.


  Nuk me pelqeu, hapja e kremit ne lekure eshte pak e veshtire pasi ngjyra ngelet vende vende dhe tregon keq, ngjyra eshte per lekura me te erreta se e imja , une jam nr 25 tek vichy dermablend. Nuk e rekomandoj, per mua merni nje La roshe posay spf50 per lekura me pore dhe akne, rri super.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×