- 30%

Avene – Cleanance Expert Tinted Care

(2 përshtypje mbi produktin)

1,680 Lekë

Hidratues me ngjyrë: trajtim 3-në-1 për lëkurat me akne.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Avene – Cleanance Expert Tinted Care

Trajton aknet dhe pikat e zeza, hidraton dhe jep një pamje të shëndetshme të lëkurës.

Përmban

 • Diolényl, inovacion i patentuar nga laboratoret Pierre Fabre, me veprim të trefishtë duke ulur rrezikun e përhapjes së baktereve, reduktimin e skuqjes dhe duke favorizuar eleminimin e shenjave.
 • X-Pressin favorizon zvogëlimin e pikave të zeza dhe zbut teksturën e lëkurës.
 • Monolaurin rregullon prodhimin e tepërt të yndyrës.
 • Ujë Termal Avene me veti zbutëse dhe kundër irritimeve.

E formuluar për të minimizuar riskun e reaksioneve alergjike, jo komedogjenike.

Përthithet menjëherë. Ngjyra natyrale i përshtatet shumicës së lëkurave, ndërkohë që formula unike rregullon prodhimin e yndyrës për të mbajtur lëkurën mat.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes, në lëkurë të pastruar më parë.

Firma

Avene

Linja

Cleanance

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

40ml

It is recommended that the consumer systematically check the composition of the product before purchase.

avene thermal spring water (avene aqua). isohexadecane. propylene glycol dicaprylate / dicaprate. cetearyl alcohol. butylene glycol. dimethicone. polymethyl methacrylate. glycerin.mica. titanium dioxide (ci 77891). water (aqua). 1,2-hexanediol. algin. butyrospermum parkii (shea) butter (butyrospermum parkii butter). caprylyl glycol. caprylyl glycol linseedate. carbomer. cetearyl glucoside. disodium edta. disodium phosphate. fragrance (fragrance). glyceryl laurate. iron oxides (ci 77492). (ci 77491). (ci 77499). papain. polyacrylate-13. polyisobutene. polysorbate 20. potassium phosphate. potassium sorbate. sodium cetearyl sulfate. sodium hydroxide. sorbitan isostearate

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Avene – Cleanance Expert Tinted Care
 • STOJANKA P. (blerës i verifikuar)

  Hidratues shume i mire, nuk i bllokon aspak poret dhe jep nje shkelqim te shendetshem ne fytyre. Mbulon dhe unifikon skuqjet e lehta.Perfekt per ne vere.

 • Elona B. (blerës i verifikuar)

  Produkti ideal per ato qe nuk duan te perdorin foundation cream. Shume i lehte dhe nuk bllokon poret

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART