- 20%

Avène – Cicalfate+ Purifying Cleansing Gel

1,600 Lekë

Avène Cicalfate+ Purifying Cleansing Gel është formuluar posaçërisht për riparimin dhe lehtësimin e lëkurës së irrituar të të gjitha moshave.

Përshkrimi i Produktit

Avène Cicalfate+ Purifying Cleansing Gel

Një produkt pastrues i formuluar posaçërisht për lëkurën e irrituar. Në fakt, është i përshtatshëm për higjienën e lëkurës së irrituar si dhe për zonat intime të jashtme tek foshnjat, fëmijët ose të rriturit. Ky produkt ka një gamë të gjerë indikacionesh si puçrra në zonën e pelenave, acarime intime, procedura dermatologjike sipërfaqësore, tatuazhe, apo edhe kujdes për kordonin umbilikal dhe mund të përdoret në fytyrë, trup apo skalp.

Në të gjitha këto situata, lëkura mund të përfitojë nga një veprim riparues dhe qetësues dhe ky xhel pastrues mund të zvogëlojë çdo shenjë shqetësimi falë një tresheje të fuqishme përbërësish! Së pari, përbërësi inovativ [C+-Restore], një postbiotik aktiv riparues i marrë nga një bakter unik që gjendet në Ujin Termal të Avéne, nxit riparimin e lëkurës. Më pas, një kompleks Zink-Bakër është përgjegjës për pastrimin dhe parandalimin e përhapjes së baktereve. Së fundmi, Uji Termal i Burimeve Avéne qetëson lëkurën, duke lehtësuar irritimin e lëkurës.

Në përgjithësi, ky produkt pastrues përbën hapin e parë në kujdesin e lëkurës së irrituar, duke përshpejtuar shërimin dhe rigjenerimin e lëkurës. Për më tepër, mund të riparojë lëkurën tuaj katër herë më shpejt dhe në vetëm 48 orë redukton ndjeshëm shenjat e shqetësimit.

 • Mosha: 0+
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato më të ndjeshmet.
 • Përfitimet kryesore: pastron butësisht lëkurën e irrituar, shëron dhe rigjeneron, qetëson irritimin dhe skuqjen;
 • Formuluar pa: sulfate, parabene, alkool, aromë.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikojeni  të paktën dy herë në ditë në zonën e prekur si hap higjienik.

Firma

Avene

Mosha

0m+

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua, Glycerin, Disodium Coco-Glucoside Citrate, Decyl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Pentylene Glycol, Aquaphilus Dolomiae Ferment Filtrate, Arginine, Citric Acid, Copper Sulfate, Sodium Chloride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tromethamine, Xanthan Gum, Zinc Sulfate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avène – Cicalfate+ Purifying Cleansing Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART