- 20%

Avene – Cicalfate+ Post-Act, Post-Tattoo repair moisturizer

(1 përshtypje mbi produktin)

1,440 Lekë

(Cicalfate Emulsion Post-Act)

Përshkrimi i Produktit

Avene – Cicalfate+ Post-Act, Post-Tattoo repair moisturizer

Ky krem rigjenerues* për lëkurën e dobësuar hidraton, qetëson dhe pastron lëkurën e sensibilizuar nga një procedurë dermatologjike sipërfaqësore (peeling, lazer, microneedling, etj.) ose nga një tatuazh**. Formula me strukturë të lëngshme pa aromë tolerohet shumë mirë nga lëkura e irrituar dhe e dobësuar. I destinuar për lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit të të rriturve dhe i përbërë nga 91% përbërës me origjinë natyrale, kujdesi hidratues Cicalfate+ Repairing ndihmon në reduktimin e shqetësimeve (ngrohje, ndjesi shpimi gjilpërash, etj.), hidraton qëndrueshëm dhe kontribuon në riparimin e shpejtë të lëkurës.

 • I përshtatshëm nga 16 vjeç
 • Ideal për lëkurë të ndjeshme ,lëkurë e dobësuar apo lëkurë të irrituar

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurën e dobësuar nga një procedurë dermatologjike ose një tatuazh.

 

Firma

Avene

Mosha

16+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLYCERIN. PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. TRIETHYLHEXANOIN. SQUALANE. CETEARYL ALCOHOL. BEHENYL ALCOHOL. NIACINAMIDE. C20-22 ALKYL PHOSPHATE. C20-22 ALCOHOLS. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). AQUAPHILUS DOLOMIAE FERMENT FILTRATE. ARGININE. CAPRYLYL GLYCOL. CETEARYL GLUCOSIDE. COPPER SULFATE. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL ACETATE. TROMETHAMINE. XANTHAN GUM. ZINC SULFATE

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Cicalfate+ Post-Act, Post-Tattoo repair moisturizer
 • Senada J. (blerës i verifikuar)

  Review for Avene – Cicalfate Emulsion riparues për lekurën
  ★ ★ ★ ★ ☆

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART