- 20%

Avene – Antirougeurs Emulsion për lëkura shumë të ndjeshme mikse (SPF 30)

(1 përshtypje mbi produktin)

2,360 Lekë 2,950 Lekë

(Antirougeurs Jour Emulsion SPF 20)

In stock

Përshkrimi i Produktit

Avene – Antirougeurs Emulsion për lëkura shumë të ndjeshme mikse (SPF 30)

Avène Antirougeurs Day Soothing Emulsion SPF 30 është një produkt i kujdesit që qetëson, zvogëlon dhe parandalon skuqjen e lëkurave të ndjeshme normale në mikse, të prirura për skuqje difuze ose ndjesi diskomforti. Kombinimi unik i ujit termal Avene dhe TRP-REGULIN, qetëson shpejt ndjesitë e diskomfortit,nxehtësisë dhe skuqjet  për një kohë të gjatë.

Sulfati i dextranit me veti zbërthuese zvogëlon skuqjen.

Vaji Pongamia nga Pierre Fabre Botanical Expertise kontribuon në ekuilibrin e mirë të florës së lëkurës.

Sistemi i tij i fotoprotektimit SPF30 siguron mbrojtje ndaj UVA / UVB. Me aromë delikate me një teksturë të lehtë dhe jo ngjitëse,e lë lëkurën të butë dhe të hidratuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mëngjes në të gjithë fytyrën dhe zonën e qafës. Në rast të ekspozimit në diell përdorni një mbrojtës të përshtatshëm.

Firma

Avene

Linja

Antirougeurs

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

30

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Disopropyl Adipate, Methylene, Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [nano], Water (Aqua), Bis-Ethylhexylolyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, 1,2-Hexanediol, 4-Butylcyclohexanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Blue 1 (CI42090), Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Glyceryl, Behenate, Glyceryl Dibehenate, Octyl Dodecanol Pongamia Glabra Seed Oil, Propylene Glycol, Sodium Dextran Sulfate Sodium Hydroxide, Ttianium Dioxide (CI77891), Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin Tropolone, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  100%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Antirougeurs Emulsion për lëkura shumë të ndjeshme mikse (SPF 30)
 • Avatar

  Kristi P. (blerës i verifikuar)


  Shoh që lëkura është më e qetë gjatë ditës por relativisht më e yndyrshme.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×