ATC – Çaj për Stomakun

190 Lekë

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Përbërja: Kamomil, bar blete, menta, peperta, kim fushe, borzilok, fom mjeksor, rrënjë sanzi, kumin, lule bliri etj.

Vetitë kuruese: Kamomili, gjethja e mendrës dhe bari i bletës përmbajnë esencë dhe substanca të tjera, të cilat veprojnë kundër gazeve të zorrëve dhe çrregullimeve të stomakut. Lulja e njëmijëfletëshit në sajë të esencës, substancës së hidhur akileine, liron spazmat e muskulaturës së butë dhe qetëson ngërçet e stomakut. Borziloku qetëson dhimbjet dhe është efikas kundër pezmatimit kronik të stomakut si dhe çrregullimeve të tubit tretës. Fomi mjeksor vepron në muskulaturën e lëmuar duke përshpejtuar peristaltikën e zorrëve, ndihmon metabolizmin dhe përmirëson punën e stomakut. Bimët e këtij çaji kanë veti qetësuese duke ulur dhimbjet e stomakut dhe duke përmirësuar ndjeshëm funksionalitetin e tij.

Përgatitja: Një lugë (gjelle) nga përzjerja (çaji) hidhet në një filxhan me ujë të valuar dhe lihet i mbuluar për 5-10 minuta. Kullohet dhe pihet i ngrohtë ose i ftohtë, i ëmbëlsuar ose jo, pas buke

Çaj për Stomakun 80g

Firma

ATC

Mosha

Të gjithë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ATC – Çaj për Stomakun”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART