ATC – Çaj Laksativ Bimor

190 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Përbërja: Lule shtogu, lëvore drunakuqi, gjethe sene, lule njëmijëfletëshi, mollë të egër etj..

Vetitë kuruese: Bimët e kombinuara në këtë çaj plotësojnë veprimin laksativ, antiskeptik, zbutës dhe antiflamator në rrugët e poshtme të tretjes, duke nxitur kështu lëvizjet peristaltike të zorrëve (në veçanti zorrës së trashë) çaji lehtëson dhe normalizon të dalët jashtë. Lëvorja e drunakuqit dhe gjethet e senës të pasura këto, me antrakinone nxisin drejtpërdrejt lëvizjet peristaltike të zorrëve ndërsa lulet e shtogut ndihmojnë në zbutjen e mukozës së zorrëve dhe në hollimin e masave të patretura ushqimore. Lulet e njëmijëfletëshit i japin çajit veprim antifermentativ dhe njëkohësisht qetësues, ndërsa molla e egër përmirëson ndjeshëm shijen e çajit.

Përgatitja: Në një enë me ujë të nxehtë (në masën e ¼ litrit) hidhen dy lugë çaji. Lëngu lihet i mbuluar për 10 min, kullohet dhe ruhet veçantë. Bimëve të mbetura, u shtohet e njëjta sasi uji (1/4lit.)dhe vihet të zjejë për 5 min. Në vazhdim çaji kullohet, përzihet me atë të hequr veçantë më parë dhe mund të pihet 2-3 herë gjatë ditës. Kura vazhdon zakonisht 3-5 ditë (sipas nevojës).

https://natyral-atc.com/index.php/product/caj-laksativ-bimor/

Firma

ATC

Mosha

Të gjithë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ATC – Çaj Laksativ Bimor”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART