ATC – Çaj Kamomili

190 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Vetitë: Kamomili prej vitesh njihet si një qetësues mjaft efikas natyror për njeriun (të çdo moshe). Përdoret si mjet që largon gazrat nga zorrët dhe liron ngërçet ( spazmat e muskulaturës). Përdoret kundër heqjes së barkut, kundër pezmatimit të rrugëve urinare dhe si mjet që shton djersitjen dhe qetëson në tërësi. Ul ndjeshëm ngacmueshmërinë e sistemit nervor qendror. Çaji i kamomilit përdoret gjithashtu dhe për mjekimin e sëmundjeve të syve, lekurës, veshëve, djegjeve në lëkurë duke përshpejtuar proçesin e rigjenerimit etj.

Përgatitja: Dy lugë çaji me lule kamomili hidhen në një enë ku shtohet një gotë ujë që valon, ena mbulohet me kapak dhe lihet 10-15 min duke e trazuar herë pas here. Lëngu kullohet dhe pihet. (Është mirë të ëmbëlsohet sa më pak.) vo. Për fëmijët, si dozë, përdoret një lugë çaji.

Firma

ATC

Mosha

Të gjithë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ATC – Çaj Kamomili”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART