ATC – Çaj Gjethe Sene

190 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Përbërja: Gjethe Sene

Vetitë kuruese: Fletët e senës në sajë të heterozideve antrokinotike që përmbajnë, nxisin jashtëqitjen në organizëm. Sena është një bimë mjaft e njohur, efikase dhe e përdorshme që në kohët më të lashta kundër kapsllëkut. Në shumicën e rasteve çaji mund të ketë një veprim të vonuar meqënëse efekti laksativ shfaqet 10-12 orë pas pirjes së tij.

Përgatitja: Masa e një luge gjelle me gjethe sene, përvëlohet në ujë (masa e një gote normale). Përzjerja lihet deri sa të vaket dhe më pas kullohet dhe pihet e ëmbëlsuar me sheqer sipas dëshirës. Zakonisht çaji meret në darkë, përpara gjumit dhe efektet dallohen që ditën e nesërme. Një çaj në darkë është më se i mjaftueshëm për një rregullim të jashtëqitjes ose kundër të qënit kaps. Në rastet ku përdorimi i çajit jep dhimbje në pjesën e barkut (gastrointestinale) rekomandohet ulja e dozave në përgatitje dhe në përdorim. Çaji rekomandohet të përdoret për jo më shumë se dy javë në rast të kundërt rekomandohet këshillimi me mjekun tuaj.

Firma

ATC

Mosha

Të gjithë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ATC – Çaj Gjethe Sene”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART