ATC – Çaj Bar Blete

190 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Përbërja: Bar Blete

Vetitë Kuruese: Fletët dhe lulet e barit të bletës përmbajnë vaj esencial (që në vetvete përmban citrate, linalool, geraniolo etj), taninë, rezina e acid sucinik. Çaji i barit të bletës ka aftësi të mira sedative, antispazmatike, karminative, kolerektike etj. Pra në sajë të përmbajtjes shquhet në aftësitë për të liruar ngërçet e muskulaturës së butë, në lirimin e gazeve nga zorrët, ndihmon në prodhimin e tëmthit në mëlçi, ngadalëson rrahjet e forta të zemrës, ul presionin e lartë të gjakut, ndihmon në pagjumësi, qetëson neurozat kardiake dhe çrregullimet psikoneurotike.

Përgatitja: Një lugë gjelle nga përmbajtja hidhet në një enë ku shtohet masa e një filxhani ujë të sapo valuar. Ena mbulohet për 5 minuta, më pas përzihet me lugë dhe lihet edhe për 5 minuta të tjera. Kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me sheqer.

Firma

ATC

Forma

Kuti

Mosha

Të gjithë

Sasia

70gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “ATC – Çaj Bar Blete”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART