- 10%

Aptamil – Pronutra Pre

2,520 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aptamil Pronutra Pre

Aptamil Pronutra Pre është një formulë që plotëson të gjitha nevojat e foshnjës suaj nga lindja deri ne moshën 6 muaj. Rekomandohet për javët e para të jetës dhe pastaj të kalohet tek Aptamil 1.

Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen unike të elementeve me proçesin unik dhe të avancuar. Një formulë foshnjore e kompletuar e përgatitur posaçërisht për të plotësuar nevojat nutricionale të bebeve tuaja në stadet e hershme të zhvillimit të tyre-nga lindja deri 6 muaj.

 • Përmban vetëm laktozë
 • I përshtatshem për 0-6 muaj
 • Nuk përmban vaj palme

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin e freskët dhe lëreni të ftohet në 40°C. Mateni sasinë e kërkuar të ujit në një biberon të sterilizuar
 2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë per matjen e pluhurit
 3. Shtoni sasinë e saktë të pluhurit në ujë. Kjo mund të gjendet në tabelën udhëzuese në anën e pasme të paketimit
 4. Mbyllni shishen dhe tundeni mirë derisa pluhuri të tretet plotësisht.
 5. Para se t’ia jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën në anën e pasme të dorës; temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37 ° C
Firma

Aptamil

Mosha

0m+

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Përzierje unike prebiotikësh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikësh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumëfishe të pangopura); proteina; vitamina; antioksidantë; hekur; kalcium dhe minerale të domosdoshme për rritjen e shëndetshme të bebes (në sasitë dhe raportet e rekomanduara)

Alergjenë: qumështi, peshku, soja.

Informacion ushqyes
Përbërja ne 100ml qumësht të përgatitur

Energji 276 kj /66 /kcal ; Yndyrna 3.4g prej te cilave: (te ngopura 1.5 g, Acide yndyrore shumefishe te pangopura 0.6g, Dokosahekzanoik acid (DHA) 16.5mg);Karbohidrate 7.4g prej te cilave: (sheqer 7.3g, laktoze 7.0g, inositol 7.2mg); Fibra 0.6g prej te cilave: ( GOS³ 0.48g, FOS³ 0.08g) Proteina 1.3g; Vitamina Vitamine A 58μg, Vitamine D 1.6μg, Vitamine E 1.1mg, Vitamine K 5.8μg, Vitamine C 9.2mg, Vitamine B1 0.06mg, Vitamin B2 0.14mg, Vi­tamin B3 0.43mg, Vitamine B6 0.05mg, Acid folik 14μg, Vitamine B12 0.17μg, Biotine 1.7μg, Acid Pantotenik 0.53mg, Minerale; Natrium 22mg, Kalium 71mg, Klorid 52mg, Kalcium 60mg, Fosfor 41 mg, Magnez 5.4mg, Hekur 0.53mg, Zink 0.48mg, Baker 0.05mg, Mangan 0.003mg, Fluor ≥ 0.006mg, Selen 3.0μg, Jod 13μg , L-karnitine 2.1mg, Koline 22mg, Taurine 5.4mg, Nukleotide 2.3mg, Karbohidrate jokalorike 0.2g

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Pronutra Pre”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART