Aptamil – Organic 2 qumësht formulë (6m+)

3,110 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aptamil – Organic 2 qumësht formulë (6m+)

Qumësht organik nga Aptamil, zëvendësues i qumështit të gjirit me përbërës organikë. Qumështi vjen në përputhje me standardet organike dhe nga burim i sigurtë me cilësi të lartë. Me vitamina A, C & D dhe përbërës organikë të çertifikuar. I përshtatshëm nga muaji i 6-të dhe për të plotësuar një dietë te shëndetshme të foshnjës suaj.

 • Vitamina D mbështet funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Hekuri mbështet zhvillimin normal njohës
 • Pa konservantë artificial
 • LCP Omega-3
 • GOS/FOS

Udhëzime mbi pëdorimin

Lani duart dhe zieni 1 litër ujë të freskët. Lëreni të ftohet për 30 minuta dhe matni sasinë e kërkuar të ujit në një shishe të sterilizuar. Shtoni masën e saktë të produktit në ujë. Shtimi i shumë ose shumë pak produkti mund të jetë i dëmshëm. Tundeni vertikalisht për të paktën 10 sekonda, derisa të tretet.

Kontrolloni temperaturën e ushqimit. Ushqeni menjëherë fëmijën tuaj.

Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Nutrientët
(100 ml ushqim i përgatitur)
Energji 285kJ/68kcal
Fat:3.2g
of which, saturates:1.4g
of which, mono-unsaturates:1.2g
of which, polyunsaturates:0.5g
of which, LCPs†:0.023g
Arachidonic acid (AA):0.001g
- Docosahexaenoic acid (DHA):0.017g
Carbohydrate:8.3g
of which, sugars:6.9g
of which, lactose:6.6g
of which, polyols:0.002g
- Inositol:0.002g
Fibre:0.3g
of which, GOS°:0.24g
of which, FOS◊0.04g
Protein:1.4g
Vitamins:
Vitamin A60µg/15%
Vitamin D3:1.7µg/24
Vitamin E:1.3mg TE/26%
Vitamin K1:4.2µg/35%
Vitamin C:8.8mg/20%
Thiamin (B1):0.05mg/10%
Riboflavin (B2):0.10mg/14%
Niacin (B3):0.46mg/7%
Vitamin B6:0.05mg/6%
Folate:13µg/10%
Vitamin B12:0.16µg/20%
Biotin:1.7µg/17%
Pantothenic acid:0.47mg/16%
Minerals:
Sodium:22.7mg/6%
Potassium:73mg/7%
Chloride:52mg/10%
Calcium:72mg/13%
Phosphorus:48mg/9%
Magnesium:7.0mg/9%
Iron:1.0mg/13%
Zinc:0.50mg/10%
Copper:0.054mg/11%
Manganese:0.006mg/1%
Fluoride:≤0.006mg
Selenium:3.1µg/16%
Iodine:13µg/16%
Others:
L-Carnitine:1.1mg
Choline:5.9mg
Non-caloric carbohydrate (GOS°):0.1g
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Organic lactose (from milk), Organic skimmed milk, Organic vegetable oils (Organic palm oil, Organic coconut oil, Organic rapeseed oil, Organic high oleic sunflower oil, Organic sunflower oil), Organic demineralised whey (from milk), Organic maltodextrin, Organic galacto-oligosaccharides (GOS) (from milk), Organic whey protein (from milk), Emulsifier (Organic soy lecithin), Calcium phosphate, Fish oil, Fructo-oligosaccharides (FOS), Potassium citrate, Magnesium chloride, Sodium chloride, Vitamin C, Potassium hydroxide, Ferrous sulphate, Zinc sulphate, Vitamin E, Nicotinamide, Pantothenic acid, Copper sulphate, Vitamin A, Thiamin, Vitamin B6, Folic acid, Potassium iodide, Manganese sulphate, Sodium selenite, Vitamin K1, Vitamin D3, Biotin, Vitamin B12.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Organic 2 qumësht formulë (6m+)”

LART