Aptamil – Organic 1 qumësht formulë (0m+)

3,110 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aptamil – Organic 1 qumësht formulë (0m+)

Qumësht organik nga Aptamil, zëvendësues i qumështit të gjirit me përbërës organikë. Qumështi vjen në përputhje me standardet organike dhe nga burim i sigurtë me cilësi të lartë.

 • Pa konservues artificial
 • Përmban DHA (Omega -3)
 • I përshtatshëm si burimi i vetëm i të ushqyerit që nga lindja dhe deri në muajin e 6-të
 • Pa vaj palme

Udhëzime mbi pëdorimin

Lani duart dhe zieni 1 litër ujë të freskët. Lëreni të ftohet për 30 minuta dhe matni sasinë e kërkuar të ujit në një shishe të sterilizuar. Shtoni masën e saktë të produktit në ujë. Shtimi i shumë ose shumë pak produkti mund të jetë i dëmshëm. Tundeni vertikalisht për të paktën 10 sekonda, derisa të tretet.

Kontrolloni temperaturën e ushqimit. Ushqeni menjëherë fëmijën tuaj.

Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Nutrientët
(100 ml ushqim i përgatitur)
Energji 276kJ/66kcal
Fat:3.4g
of which, saturates:1.4g
of which, mono-unsaturates:1.3g
of which, polyunsaturates:0.6g
of which, LCPs†:0.038g
Arachidonic acid (AA):0.017g
- Docosahexaenoic acid (DHA):0.017g
Carbohydrate:7.5g
of which, sugars:7.2g
of which, lactose:7.06g
of which, polyols:0.011g
- Inositol:0.011g
Fibre:0.3g
of which, GOS°:0.24g
of which, FOS◊0.04g
Protein:1.3g
Vitamins:
Vitamin A58µg
Vitamin D3:1.4µg
Vitamin E:1.3mg TE
Vitamin K1:4.1µg
Vitamin C:9.3mg
Thiamin (B1):0.08mg
Riboflavin (B2):0.09mg
Niacin (B3):0.43mg
Vitamin B6:0.06mg
Folate:17µg
Vitamin B12:0.14µg
Biotin:2.2µg
Pantothenic acid:0.73mg
Minerals:
Sodium:22.0mg
Potassium:70mg
Chloride:55mg
Calcium:61mg
Phosphorus:41mg
Magnesium:5.4mg
Iron:0.53mg
Zinc:0.48mg
Copper:0.052mg
Manganese:0.003mg
Fluoride:≤0.006mg
Selenium:3.0µg
Iodine:13µg
Others:
L-Carnitine:2.6mg
Choline:22mg
Non-caloric carbohydrate (GOS°):0.1g
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Organic demineralised whey (from milk), Organic vegetable oils (Organic palm oil, Organic coconut oil, Organic rapeseed oil, Organic high oleic sunflower oil, Organic sunflower oil), Organic lactose (from milk), Organic skimmed milk, Organic galacto-oligosaccharides (GOS) (from milk), Organic whey protein (from milk), Calcium phosphate, Emulsifier (Organic soy lecithin), Fish oil, Potassium citrate, Fructo-oligosaccharides (FOS), Oil from Mortierella Alpina, Sodium chloride, Choline chloride, Magnesium chloride, Potassium chloride, Vitamin C, Inositol, Potassium hydroxide, Ferrous sulphate, L-Carnitine, Zinc sulphate, Vitamin E, Pantothenic acid, Nicotinamide, Copper sulphate, Thiamin, Vitamin A, Vitamin B6, Folic acid, Potassium iodide, Sodium selenite, Manganese sulphate, Vitamin K1, Biotin, Vitamin D3, Vitamin B12.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Organic 1 qumësht formulë (0m+)”

LART