- 10%

Aptamil – Kindermilch 1 (1 vjeç+)

2,160 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aptamil Kindermilch 1 (1 vjeç+)

Fëmijët mbi 1 vjeç janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm.Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet. Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën.

Formula përmban:

 • Vitamina A, C të cilat mbështesin sistemin imunitar
 • Jod i domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroides
 • Vitaminë D & Kalcium për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave
 • Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën
 • Kombinimi unik GOS/FOS

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin e freskët dhe lëreni të ftohet në 40°C. Mateni sasinë e kërkuar të ujit në një biberon të sterilizuar
 2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë per matjen e pluhurit
 3. Shtoni sasinë e saktë të pluhurit në ujë. Kjo mund të gjendet në tabelën udhëzuese në anën e pasme të paketimit
 4. Mbyllni shishen dhe tundeni mirë derisa pluhuri të tretet plotësisht.
 5. Para se t’ia jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën në anën e pasme të dorës; temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37 ° C
Firma

Milupa

Mosha

12m+

Forma

Kuti

Sasia

800g

Skimmed milk (30%), vegetable oils (sunflower, rapeseed, coconut) (26%), lactose (from milk ), galactooligosaccharides (from milk ), whey products (from milk ), calcium orthophosphate, potassium citrate, fructooligosaccharides, fish oil , calcium carbonate, Calcium chloride, vitamin C, emulsifier ( soy lecithin ), choline chloride, sodium citrate, ferrous sulfate, potassium chloride, inositol, magnesium chloride, antioxidant (ascorbyl palmitate), vitamin E, pantothenic acid, niacin, vitamin B2, vitamin A, vitamin D, vitamin B6, Vitamin B1, potassium iodide, folic acid, vitamin K, biotin, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Kindermilch 1 (1 vjeç+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART