Aptamil – First Baby Milk Liquid Formula (0m+)

280 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Aptamil – First Baby Milk Liquid Formula (0m+)

 • Zëvendësues i qumështit të gjirit me një përzierje unike të përbërësve
 • Formulë e plotë ushqyese
 • Përmban 28 lëndë ushqyese thelbësore për zhvillim të shëndetshëm
 • I pasur me hekur i cili mbështet zhvillimin normal të funksioneve konjitive
 • I përshtatshëm që nga lindja (0m+)

Udhëzime mbi pëdorimin

Lani duart, tundni shishen mirë dhe hidhni sasinë e kërkuar të qumështit në një shishe të sterilizuar.
Shërbejeni në temperaturën e dhomës, ose ngroheni nëse dëshironi. Nëse nxehet, kontrolloni temperaturën e ushqimit.
Për arsye higjienike, hidhni qumështin e pakonsumuar në shishen ushqyese sa më shpejt të jetë e mundur, dhe gjithmonë brenda 2 orëve.

Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Nutrientët
(100 ml ushqim i përgatitur)
Energji 275kJ/66kcal
Fat:3.4g
of which, saturates:1.5g
of which, mono-unsaturates:1.2g
of which, polyunsaturates:0.7g
of which, LCPs†:0.038g
Arachidonic acid (AA):0.017g
- Docosahexaenoic acid (DHA):0.017g
Carbohydrate:7.4g
of which, sugars:7.2g
of which, lactose:7g
of which, polyols:0.007g
- Inositol:0.007g
Fibre:0.6g
of which, GOS°:0.48g
of which, FOS◊0.08g
of which, 3'GL‡:0.02g
Protein:1.3g
Vitamins:
Vitamin A58µg
Vitamin D3:1.65µg
Vitamin E:1.1mg TE
Vitamin K1:4.1µg
Vitamin C:10mg
Thiamin (B1):0.07mg
Riboflavin (B2):0.14mg
Niacin (B3):0.43mg
Vitamin B6:0.05mg
Folate:13µg
Vitamin B12:0.17µg
Biotin:1.8µg
Pantothenic acid:0.53mg
Minerals:
Sodium:25mg
Potassium:88mg
Chloride:54mg
Calcium:42mg
Phosphorus:34mg
Magnesium:5.3mg
Iron:0.53mg
Zinc:0.51mg
Copper:0.052mg
Manganese:0.003mg
Fluoride:≤0.006mg
Selenium:3µg
Iodine:12µg
Others:
L-Carnitine:2.1mg
Choline:22mg
Taurine:5.3mg
Non-caloric carbohydrate (GOS°):0.2g
Nucleotides:2.3mg
Long-chain polyunsaturated fatty acids
°Galacto-oligosaccharides / ◊Fructo-oligosaccharides
‡3'-Galactosyllactose
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Water, Dairy-based blend (of which 29% is fermented) [Skimmed milk, Lactose (from milk), Vegetable oils (Palm oil, Coconut oil, Rapeseed oil, Sunflower oil, High oleic sunflower oil), Demineralised whey (from milk), Emulsifier (Soy lecithin), Whey concentrate (from milk), Fish oil, Calcium phosphate, Potassium chloride, Choline chloride, Potassium citrate, Potassium hydroxide, Vitamin C, Sodium citrate, Inositol, Magnesium chloride, L-Carnitine, Vitamin E, Pantothenic acid, Antioxidant (Ascorbyl palmitate), Nicotinamide, Calcium carbonate, Riboflavin, Thiamin, Vitamin B6, Folic acid, Potassium iodide, Vitamin K1, Biotin, Vitamin B12], Galacto-oligosaccharides (GOS) (from milk), Whey protein (from milk), Emulsifier (Mono- & diglycerides of fatty acids), Fructo-oligosaccharides (FOS), Acidity regulator (Citric acid), Oil from Mortierella Alpina, Potassium hydrogen carbonate, Sodium chloride, Calcium hydroxide, Sodium hydrogen carbonate, Potassium dihydrogen phosphate, Taurine, Ferrous lactate, Magnesium oxide, Zinc sulphate, Uridine 5’-monophosphate sodium salt, Cytidine 5’-monophosphate, Adenosine 5’-monophosphate, Inosine 5’-monophosphate sodium salt, Guanosine 5’-monophosphate sodium salt, Vitamin A, Copper sulphate, Sodium selenite, Manganese sulphate, Vitamin D3.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – First Baby Milk Liquid Formula (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART