- 10%

Aptamil – Cesar Biotik 1

2,970 Lekë

Qumësht formulë për foshnjat 0-6 muaj të lindura me operacion çezarian

Përshkrimi i Produktit

Aptamil Cesar Biotik 1

Formulë e përshtatme për foshnja nga 0-6muaj, të lindura me operacion çezarian.

 • Nuk përmban vaj palme
 • I përshtatshem për 0-6 muaj
 • Përmban Omega 3 dhe DHA

Pasi të hapet, paketimi duhet të mbyllet siç duhet dhe të ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë (jo në frigorifer). Produkti duhet të konsumohet brenda 1 muaj  pas hapjes.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin e freskët dhe lëreni të ftohet në 40°C. Mateni sasinë e kërkuar të ujit në një biberon të sterilizuar
 2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë per matjen e pluhurit
 3. Shtoni sasinë e saktë të pluhurit në ujë. Kjo mund të gjendet në tabelën udhëzuese në anën e pasme të paketimit
 4. Mbyllni shishen dhe tundeni mirë derisa pluhuri të tretet plotësisht.
 5. Para se t’ia jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën në anën e pasme të dorës; temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37 ° C

Për përgatitjen e 100 ml Aptamil 1 Cesar Biotik nevojiten 90 ml ujë + 3 lugë matëse.

Firma

Aptamil

Mosha

0m+

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Laktozë (nga qumështi i lopës), Vajra vegjetale (vaj luledielli, vaj kokosi, vaj rapsi, vaj luledielli), Qumësht i skremuar i lopës, Hirrë e demineralizuar (nga qumështi i lopës), Galakto-oligosaharide (nga qumështi i lopës), Koncentrat hire (nga qumështi i lopës), Proteina e qumështit të lopës, Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Fosfat trikalciumi, Klorur kaliumi, Vaj nga Mortierella Alpina, Citrat natriumi, 2′-fukosilaktoza (2′-FL), Klorur koline, Citrati i kaliumit, Klorur magnezi, L-Acidi askorbik, Hidrogjen fosfat i magnezit, Emulsifikues (lecitina e sojës), Taurinë, Inositol, Bifidobakterium breve M-16V, Sulfat hekuri, Sulfat zinku, Uridine Kripë natriumi 5′-monofosfat, Citidinë 5′-monofosfat, Antioksidant (Askorbil palmitat), Adenozinë 5′-monofosfat, Kripë natriumi inozine 5′-monofosfat, L-Karnitinë, Nikotinamide, D-pantotenat kalciumi, kripë natriumi 5′-monofosfat guanozine, sulfat bakri, DL-alfa tokoferil acetat, Retinil palmitat, Riboflavin, Hidroklorur Thiamine, Hidroklorid Piridoksine, Jodur Kaliumi, Pteroylmonoglutamic Acid ,Sulfat mangani, Selenit natriumi, Fitomenadione , Kolekalçiferol,D-Biotin, Cianokobalamin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Cesar Biotik 1”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART