- 10%

Aptamil – Baby Milk Liquid Formula (6-12m)

Original price was: 300 Lekë.Current price is: 270 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Aptamil – Baby Milk Liquid Formula (6-12m)

 • Me vitaminë D për të mbështetur funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Përshtatur për të plotësuar dietën fillestare të foshnjës
 • Gati për t’u konsumuar
 • Zëvendësues i qumështit të gjirit me një përzierje unike të përbërësve
 • Formulë e plotë ushqyese
 • I përshtatshëm për fëmijët 6-12 muaj

Udhëzime mbi përdorimin

Pas 6 muajsh rekomandohet t’i jepni fëmijës tuaj rreth 500-600ml në ditë. Ky informacion jepet vetëm si udhëzues dhe duhet të përshtatet sipas nevojës së fëmijës.

Lani duart, tundeni shishen mirë dhe hidhni sasinë e kërkuar të qumështit në një shishe të sterilizuar. Shërbejeni në temperaturën e dhomës, ose ngroheni nëse dëshironi. Nëse nxehet, kontrolloni temperaturën e ushqimit.

Për arsye higjienike, hidhni qumështin e pakonsumuar në shishen ushqyese sa më shpejt të jetë e mundur, dhe gjithmonë brenda 2 orëve.

Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Nutrientët
(100 ml ushqim i përgatitur)
Energji 285kJ/68kcal
Fat:3.2g
of which, saturates:1.4g
of which, mono-unsaturates:1.2g
of which, polyunsaturates:0.7g
of which, LCPs†:0.031g
Arachidonic acid (AA):0.009g
- Docosahexaenoic acid (DHA):0.017g
Carbohydrate:8.2g
of which, sugars:8g
of which, lactose:7.8g
of which, polyols:0.007g
- Inositol:0.007g
Fibre:0.6g
of which, GOS°:0.48g
of which, FOS◊0.08g
of which, 3'GL‡:0.02g
Protein:1.4g
Vitamins:
Vitamin A60µg
Vitamin D3:1.7µg
Vitamin E:0.81mg TE
Vitamin K1:4.2µg
Vitamin C:10.2mg
Thiamin (B1):0.05mg
Riboflavin (B2):0.15mg
Niacin (B3):0.46mg
Vitamin B6:0.05mg
Folate:13µg
Vitamin B12:0.19µg
Biotin:1.8µg
Pantothenic acid:0.49mg
Minerals:
Sodium:25mg
Potassium:88mg
Chloride:51mg
Calcium:56mg
Phosphorus:40mg
Magnesium:7mg
Iron:1mg
Zinc:0.54mg
Copper:0.054mg
Manganese:0.004mg
Fluoride:<0.006mg
Selenium:3.3µg
Iodine:13µg
Others:
L-Carnitine:2mg
Choline:15mg
Taurine:5.1mg
Non-caloric carbohydrate (GOS°):0.2g
Nucleotides:2.4mg
Long-chain polyunsaturated fatty acids
°Galacto-oligosaccharides / ◊Fructo-oligosaccharides
‡3'-Galactosyllactose
g-gram ,
mg-miligram
µg-mikrogram
Lista e përbërësve
Water, Dairy-based blend (of which 28% is fermented) [Skimmed milk, Lactose (from milk), Vegetable oils (Palm oil, Coconut oil, Rapeseed oil, Sunflower oil, High oleic sunflower oil), Demineralised whey (from milk), Emulsifier (Soy lecithin), Whey concentrate (from milk), Fish oil, Calcium phosphate, Potassium citrate, Vitamin C, Potassium hydroxide, Potassium chloride, Choline chloride, Sodium citrate, Inositol, Magnesium chloride, L-Carnitine, Pantothenic acid, Antioxidant (Ascorbyl palmitate), Nicotinamide, Vitamin E, Calcium carbonate, Riboflavin, Thiamin, Vitamin B6, Potassium iodide, Folic acid, Vitamin K1, Biotin, Vitamin B12], Galacto-oligosaccharides (GOS) (from milk), Emulsifier (Mono- & diglycerides of fatty acids), Whey protein (from milk), Fructo-oligosaccharides (FOS), Acidity regulator (Citric acid), Potassium hydrogen carbonate, Oil from Mortierella Alpina, Sodium chloride, Sodium hydrogen carbonate, Calcium hydroxide, Taurine, Ferrous lactate, Magnesium oxide, Zinc sulphate, Uridine 5'-monophosphate sodium salt, Cytidine 5'-monophosphate, Adenosine 5'-monophosphate, Inosine 5'-monophosphate sodium salt, Guanosine 5'-monophosphate sodium salt, Vitamin A, Copper sulphate, Sodium selenite, Manganese sulphate, Vitamin D3
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – Baby Milk Liquid Formula (6-12m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART