- 10%

Aptamil – AR 2 (6-12m)

1,620 Lekë

Qumësht Anti-Reflux,formulë e përshtatshme për bebe 6-12 muaj

Përshkrimi i Produktit

Aptamil AR 2 (6-12m)

Është një formulë patentë e gjeneratës së re, e cila tashmë përmban prebiotikë scGOS/lcFOS ,Postbiotikë & HMO 3’GL, (oligosaharide që gjenden në qumështin e gjirit) kombinim i provuar shkencërisht që përmirëson mikrobiotën dhe forcon imunitetin e bebeve.

Formulat e zakonshme AR përdorin niseshten ose drithërat për të mpiksur formulën, të cilat shndërrohen në lëng sapo bien në kontakt me amilazën dhe lëngjet gastrike duke humbur kështu efektin antirefluks.Ne formulen e Aptamil viskoziteti përfitohet falë pastës nga bishtajat e Karobit.

 • Vërtetuar që është efektive për reduktimin e simptomave të refluksit
 • Nuk tretet në gojë dhe e ruan vikozitetin në stomak
 • Rregullon balancën e pH ezofageal

Pasi të hapet, paketimi duhet të mbyllet siç duhet dhe të ruhet në një vend të thatë larg burimeve të nxehtësisë (jo në frigorifer). Produkti duhet të konsumohet brenda 1 muaj pas hapjes.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin e freskët dhe lëreni të ftohet në 40°C. Mateni sasinë e kërkuar të ujit në një biberon të sterilizuar
 2. Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë per matjen e pluhurit
 3. Shtoni sasinë e saktë të pluhurit në ujë. Kjo mund të gjendet në tabelën udhëzuese në anën e pasme të paketimit
 4. Mbyllni shishen dhe tundeni mirë derisa pluhuri të tretet plotësisht.
 5. Para se t’ia jepni foshnjës, kontrolloni temperaturën në anën e pasme të dorës; temperatura e qumështit nuk duhet të kalojë 37 ° C
Firma

Milupa

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400g

Lactose , vegetable oils (palm, coconut, rapeseed with a low erucic acid content, sunflower), milk skimmed powder, whey of milk demineralized (powder), galacto-oligosaccharides from milk (powder), thickener: seed flour carob, whey protein concentrate , calcium phosphate, whey protein (powder), fish oil , fructooligosaccharides, sodium citrate, magnesium chloride, calcium carbonate, potassium citrate, potassium chloride, choline, oil extracted from Mortierella alpina , L-ascorbic acid, emulsifier: soy lecithin ; inositol, taurine, ferrous sulphate, L-tryptophan, zinc sulphate, sodium L-ascorbate, L-carnitine, cytidine 5′-monophosphate, DL-α-tocopheryl acetate, uridine 5′-monophosphate sodium salt, antioxidant: ascorbyl palmitate ; calcium D-pantothenate, adenosine 5′-monophosphate, inosine 5′-monophosphate sodium salt, nicotinamide, guanosine 5′-monophosphate sodium salt, cupric sulfate, DL- α-tocopherol, retinyl palmitate, thiamine hydrochloride, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, folic acid, potassium iodide, manganese sulfate, sodium selenite, phytomenadione, D-biotin, cholecalciferol, cyanocobalamin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Aptamil – AR 2 (6-12m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART