Përshkrimi i Produktit

Apharma – Lacto Defence Plus

Shtesë ushqimore dhe produkt efikas me bazë Laktoferrinën (nga qumështi), i ideuar për parandalimin e infeksioneve virale. Shtesat ushqimore nuk synojnë të zëvëndësojnë dietat e përditshme, të larmishme, të ekuilibruar dhe mënyrën e jetesës të shëndetshme.

Studiuesit kanë vënë re se të rriturit dhe të moshuarit sëmuren me infeksione virale me simptoma më të rënda, ndërsa fëmijët ose nuk sëmuren ose kanë simptoma të lehta.

Në bazë të kesaj u vu re se ndryshimi ekzistonte tek imuniteti natyror i fëmijëve. Foshnjat trashëgojnë gjatë ushqyerjes me gji një proteinë shumë të rëndesishme, Laktoferrin, e cila është e njohur dhe studiuar për vetitë e saj të fuqishme antivirale.

Laktoferrina gjendet me shumicë në kulloshtrën e nënës. Përveç shumë efekteve mbrojtëse që ka, ajo shkaterron ARN virale dhe nuk lejon transkriptimin e saj, duke mos e lejuar kodin gjenetik të virusit të bjerë në kontakt me sistemin imunitar të njeriut.

Nisur nga kjo, universitete në Itali filluan studimin dhe trajtimin me laktoferrinë të të sëmurëve me infeksione respiratore virale. Arritën në përfundim se pas trajtimit, simptomat filluan të zhduken.

Përbërësit kryesorë :

 • Lactoferina (97%) 200 mg
 • Vitamine D3 2000 IU
 • Vitamine C 500 mg
 • Zinc 15 mg

Pa laktozë

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 bustinë në ditë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Apharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina

Sasia

10

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Apharma – Lacto Defence Plus”

LART