Altruist – Sunscreen (SPF 30)

1,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Altruist – Sunscreen (SPF 30)

Kremi Altruist Sunscreen (SPF 30) ofron mbrojtje me cilësi të lartë, me spektër të gjerë me vlerësim ultra UVA me 5 yje (PPD 39).

Kremrat e diellit Altruist kanë një gamë të gjerë filtrash të qëndrueshëm UV, duke përfshirë filtrin më të avancuar në botë: Tinosorb A2B.

Ky krem ​​kundër diellit përmban mbrojtje spf 30 dhe përthithet shpejt, nuk ngjit dhe ka efekt si një hidratues. Dhe më e rëndësishmja, është një krem ​​kundër diellit me 5 yje të vlerësuar me UVA.

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjenik
 • Pa aroma dhe paraben
 • Rezistent ndaj ujit
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj koraleve
 • Vegan

Altruist Sunscreen (SPF 30) është i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të ndjeshme. Vepron kundër plakjes së lëkurës.

Altruist Sunscreen (SPF 30) është i përshtatshëm edhe për fëmijë (mbi 2 vjec).

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Altruist Sunscreen (SPF 30) në sasi të bollshme 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

SPF

30

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Stearate, Octocrylene, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Titanium Dioxide (nano), Tris-Biphenyl Triazine (nano), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Titanium Dioxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Silica, Disodium Phosphate, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Silver Chloride

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Altruist – Sunscreen (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART