Altruist – Family Sunspray (SPF 50)

1,950 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Altruist – Family Sunspray (SPF 50)

Altruist Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD 48) është krijuar nga dermatologu Dr Andrew Birnie. Spray SPF50 është i përshtatshëm për të gjithë familjen, duke përfshirë foshnjat (+6 muajsh) dhe fëmijët. Produkti vjen në një format të ri me spërkatje, i cili siguron aplikim të lehtë edhe në trupat më të lëvizshëm.

Me formulimin e tij miqësor, ky spray ​​kundër diellit është i përsosur për një ditë në plazh, pa pasur nevojë të merrni me vete shumë SPF të ndryshëm. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. Formula është projektuar për lëkurë të ndjeshme dhe është pa aromë dhe parabene.

 • Vegan
 • I përshtatshëm për lëkurë sensitive
 • Rezistent ndaj ujit
 • Pa aroma dhe parabene
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj Koraleve

Altruist Family Sunspray SPF 50 është i përshtatshëm dhe për lëkura të ndjeshme.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Altruist Family Sunspray (SPF 50) në sasi të bollshme 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

250ml

SPF

50+

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hexylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Triazone, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Microcrystalline Cellulose, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Decylene Glycol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Altruist – Family Sunspray (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART