Altruist – Face Fluid Sunscreen (SPF 50)

1,600 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 50)

Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 50) mbrojtës ndaj diellit është antioksidant dhe hidratues i fytyrës, me vlerësim me 5 yje për filtrat ultra UVA (PPD 54) dhe UVB.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. I pasur me vitaminë E për të parandaluar dëmtimin qelizor nga radikalet e lira të shkaktuara nga rrezatimi ultravjollcë dhe speciet reaktive të oksigjenit. Formula është projektuar për lëkurat e ndjeshme dhe për të ndihmuar në uljen e rrezikut të kancerit të lëkurës dhe plakjes së parakohshme të saj.

Ky fluid për fytyrën ka shumë përfitime për lëkurën:

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjen
 • Pa aroma dhe parabene
 • Rezistent ndaj ujit
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj Koraleve
 • Vegan

Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 50) është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Vepron kundër plakjes së lëkurës.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 50) në sasi të bollshme 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide (Nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Panthenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Aminomethyl Propanol, Ethylhexyl Triazone, Phenoxyethanol, Tris-Biphenyl Triazine (Nano), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Alumina, Titanium Dioxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Simethicone, Piroctone Olamine, Decyl Glucoside, Silver Chloride, Butylene Glycol, Disodium Phosphate, Xanthan Gum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Propylene Glycol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Altruist – Face Fluid Sunscreen (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART