Altruist – Face Fluid Sunscreen (SPF 30)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,400 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Altruist – Face Fluid Sunscreen (SPF 30)

Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 30) kundër diellit është antioksidant dhe hidratues i fytyrës me filtra UVA me 5 yje (PPD 39).

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. I pasur me vitaminë E për të parandaluar dëmtimin qelizor nga radikalet e lira të shkaktuara nga rezatimi UV dhe speciet reaktive të oksigjenit. Formula është projektuar për lëkurat e ndjeshme dhe për të ndihmuar në uljen e rrezikut të kancerit të lëkurës dhe plakjes së parakohshme të lëkurës.

Ky fluid për fytyrën ka shumë përfitime për lëkurën:

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjen
 • Pa aroma dhe parabene
 • Rezistent ndaj ujit
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj Koraleve
 • Vegan

Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 30) është i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të ndjeshme. Vepron kundër plakjes së lëkurës.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Altruist Face Fluid Sunscreen (SPF 30) në sasi të bollshme 20 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

30

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Stearate, Octocrylene, Glycerin, Dimethicone, Niacinamide, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Panthenol, Titanium Dioxide (Nano), Tris-Biphenyl Triazine (Nano), Aminomethyl Propanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Silica, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Piroctone Olamine, Butylene Glycol, Disodium Phosphate, Titanium Dioxide, Xanthan Gum, Silver Chloride, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Propylene Glycol

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Altruist – Face Fluid Sunscreen (SPF 30)
 • .

  Per mua ka qene shume i mire( fytyre mikse me tendenc te yndyrshme). Nuk me le kast te bardhe, perhapet lehte dhe nuk e ndjej ne fytyre.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART