Përshkrimi i Produktit

Altruist Dry Skin Repair Cream

Altruist Dry Skin Repair Cream është një krem për lëkurë të thatë mbrojtës, i balancuar me kujdes, që ndihmon në forcimin e lëkurës, rivendosjen e barrierës natyrale mbrojtëse të trupit dhe parandalimin e humbjes së hidratimit. Formuluar me ure dhe glicerinë për të riparuar, zbutur dhe zvogëluar vrazhdësinë pa irritim, duke rivendosur hidratimin, duke nxitur shërimin e lëkurës dhe duke shtuar hidratimin.

Kremi është formuluar për të mbështetur njerëzit me psoriasis, ekzemë, dermatit dhe lëkurë të thatë, të ashpër ose të plasaritur. Ky krem ​​riparues i lëkurës është formuluar me krem ​​ure që ndihmon në forcimin e lëkurës. Është e rëndësishme të kujdeseni për lëkurën tuaj dhe kjo fillon me përdorimin e kremit për lëkurë të thatë nga Altruist.

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjen
 • Pa aroma dhe parabene
 • Përmban ure, glicerinë dhe bisabolol
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj Koraleve
 • Vegan

Altruist Dry Skin Repair Cream është i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të ndjeshme, me ekzemë.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin çdo ditë, veçanërisht në zonat e thata, pas larjes për përfitim maksimal.

Përdoreni atë si krem ​​për duar për të parandaluar dermatitin e kontaktit irritues. Shmangni sytë dhe zonat e ndjeshme.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

The ingredients of the dry cream are carefully composed to realize a perfect formula: Aqua, Urea, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Stearate, Dimethicone, Sodium Stearoyl Glutamate, Potassium Lactate, Titanium Dioxide, Lactic Acid, Cetyl Dimethicone, Piroctone Olamine, Bisabolol, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Silver Chloride, Propylene Glycol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Altruist – Dry Skin Repair Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART