Përshkrimi i Produktit

Altruist Cleansing Foam (2% Salicylic Acid)

Shkuma pastruese e krijuar nga dermatologët e Atruist ka 2% acid salicilik. Përmban alantoinë anti-inflamatore dhe hidratuese. Formuluar për lëkurë mikse/të yndyrshme nga  konsulenti dermatolog Dr. Andrew Birnie. Ky pastrues është pa aromë, vegan dhe ideal për lëkurën e prirur ndaj akneve pasi acidi salicilik pastron poret nga papastërtitë dhe redukton prodhimin e sebumit. Pastron butësisht lëkurën e prirur ndaj njollave. Largon qelizat e thata dhe të vdekura të lëkurës, duke i dhënë lëkurës një pamje rinore.

I jep lëkurës një ndjenjë të pastër dhe të freskët.

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjen
 • Pa aromatizues dhe parabene
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj Koraleve
 • Vegan

Shkuma pastruese është e përshtatshme për lëkurën mikse, të yndyrshme, të ndjeshme.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni shkumën në lëkurën e lagur me ujë të vakët. Masazhoni butësisht shkumën në lëkurë duke shmangur sytë. Shpëlajeni më pas.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Akneike, Sensitive, Mikse, E yndyrshme

Forma

Shishe me pompë

Sasia

150ml

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cocoyl Glutamate, Salicylic Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Citric Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Allantoin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Altruist – Cleansing Foam (2% Salicylic Acid)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART