Altruist – Anti-Redness & Pigmentation Tinted Cream (SPF 50)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,800 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Altruist Anti-Redness & Pigmentation Tinted Cream (SPF 50)

Altruist Anti-Redness and Pigmentation SPF50 (PPD 54) është një hidratues dhe krem ​​dite me ngjyrë të gjelbër; i zhvilluar posaçërisht për lëkurën e mbindjeshme dhe të prirur ndaj skuqjes, duke siguruar përmirësim të menjëhershëm, të butë dhe afatgjatë.

Kombinimi i teknologjisë së fshehjes së skuqjes me kompleksin aktiv të bimëve redukton skuqjen. Ky krem ​​kundër diellit dhe pigmentimit lë një ngjyrë kafe të çelët  të njëtrajtshme në lëkurë.

Ky krem dielli me cilësi të lartë, me spektër të gjerë SPF50 dhe 5 yje UVA ultra UVA ofron mbrojtje shtesë kundër dritës së dukshme (përfshirë dritën blu me energji të lartë).

Është i shkëlqyer për ata që vuajnë nga rosace, lëkurë të prirur ndaj akneve, lëkurë  të ndjeshme që skuqet, pigmentim të parregullt në fytyrë, pigmentim të shkaktuar nga hormonet (melasma/kloazma).

 • Jo komedogjenik
 • Pa aroma dhe paraben
 • Produkt i krijuar dhe zhvilluar pa përfshirjen e testimit të kafshëve
 • Miqësor ndaj koraleve
 • Vegan

Altruist Anti-Redness & Pigmentation Tinted Cream (SPF 50) rekomandohet kundër hiperpigmentimit dhe është i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të ndjeshme.

Paketimi është realizuar me plastikë të ricikluar. Që prej vitit 2021, 49% e të gjithë paketimeve është realizuar me plastikë të ricikluar.

Udhëzime mbi përdorimin

Masazhoni butësisht kremin në fytyrë, në qafë dhe dekolte derisa të arrihet një ton i njëtrajtshëm i lëkurës. Kremi mund të përdoret edhe si fondatintë. Përsëriteni aplikimin nëse është e nevojshme për një ngjyrë më të errët.

Riaplikojeni gjatë gjithë ditës nëse është e nevojshme, veçanërisht pas fshirjes, djersitjes ose notit, për të ruajtur mbrojtjen optimale.

Firma

Altruist

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

30ml

SPF

50+

he anti pigmentation ingredients are carefully composed to realize a perfect formula: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Titanium Dioxide, Octocrylene, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide (nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, CI 77492, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Tris-Biphenyl Triazine (nano), Ethylhexyl Triazone, Ruscus Aculeatus Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Aminomethyl Propanol, Escin, Ammonium Glycyrrhizate, Triethyl Citrate, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Decyl Glucoside, Simethicone, Alumina, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Disodium Phosphate, Piroctone Olamine, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Silver Chloride, CI 42090 CI 47005, CI 77499, CI 77491

Pështypjet mbi produktin
 • 2
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  100%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Altruist – Anti-Redness & Pigmentation Tinted Cream (SPF 50)
 • Orjada K.

  E mora si produkt per reduktimin e prolematikes anti-rednes. Por nuk do ta perdorja serish si produkt.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART