- 15%

Alta Natura – Macrovyt Sport Gold BCAA 2:1:1

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

Aminoacidet e degëzuara BCAA  +  B12, B6, Tiamin

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Alta Natura – Macrovyt Sport B12, B6, Tiamin

Macrovyt Sport Gold BCAA 2: 1: 1 bazuar në aminoacidet e degëzuara BCAA L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine të përziera në raportin 2:1:1.

Macrovyt Sport është i pasur me vitamina B1, B2, B6 dhe B12 të cilat kontribuojnë në  metabolizmin normal të energjisë. Sinergjia midis cianokobalaminës dhe piridoksinës kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut të nevojshme për oksigjenimin e duhur të muskujve, ndërsa tiamina kontribuon në funksionimin normal të zemrës. Riboflavina është e dobishme për metabolizmin e hekurit ndërsa vitamina B6 është e dobishme për metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit. Në sinergji me vitaminën B12 kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes. B12 ndërhyn në procesin e ndarjes së qelizave krahas B2 për një mbrojtje të qelizave nga stresi oksidativ.

Udhëzime mbi përdorimin

Sugjerohet të merrni 1 deri në 5 tableta në ditë, para ose gjatë trajnimit.

Firma

Alta Natura

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100

Branched chain amino acids BCAA 2: 1: 1 (L-Leucine: L-Isoleucine: L-Valine), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B6 (Pyridoxine), Vitamin B1 (Thiamine), Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Technological adjuvants: Microcrystalline cellulose, Silicon dioxide, Sorbitol, Magnesium stearate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Alta Natura – Macrovyt Sport Gold BCAA 2:1:1”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART